3. Валенсия вкара 4 на ПСВ, но свали гарда и получи два бързи гола за финал (видео)

Валенсия надви Манолев и компания с 4:2 на „Местая”, Стандарт и Хановер не излъчиха победител след 2:2 в Белгия

Българският национал Станислав Манолев и неговите съотборници от ПСВ (Айндховен) понесоха изключително тежка загуба в 1/8-финалите на турнира Лига Европа, след като бяха разгромени от Валенсия с 4:2 в първия мач от сблъсъка.

„Прилепите” не оставиха никакво съмнение в това кой е по-добрият отбор на „Местая” и осъществиха масиран домакински натиск, който даде резултат още в 11-ата минута.

Тогава испанският тим изпълнени късо един ъглов удар, след което последва центриране на Ернандес, а Виктор Руис надскочи защитник на гостите и с глава откри резултата.

Само минута по-късно Бараган излъга трима защитници на гостите и асистира на Роберто Солдадо, който покачи на 2:0. След второто попадение двата тима направиха по една принудителна смяна, а Валенсия продължи да притиска своя опонент и малко преди почивката стигна до класическа преднина.

Тя бе оформена от Роберто Солдадо, който превърна в гол отсъдената за нарушение срещу Жонас дузпа и така домакините се оттеглиха на почивка с аванс от три чисти гола.

Малко след паузата преднината на домакините стана още по-изразителна, тъй като в 56-ата минута дошлият през лятото срещу сумата от 8 млн. евро аржентинец Пабло Пиати се възползва от пас на Дани Парехо и се разписа за 4:0.

Първото попадение за гостите дойде в заключителните минути на двубоя, когато Ола Тойвонен вкара дежурния си гол, записвайки се сред реализаторите от дузпа в 83-ата минута.

В последните секунди на срещата появилият се като резерва за гостите Вижналдум също вписа името си сред голмайсторите и така запази надеждите на холандския тим за реванша.

В друг мач от 1/8-финалната фаза на Лига Европа съставите на Стандарт (Лиеж) и Хановер 96 не се победиха и оставиха интригата за двубоя в Германия. Срещата в Белгия приключи при равенство – 2:2, след като първо гостите поведоха чрез Стиндл от дузпа в 22-ата минута, а в 27-мата Буйнс изравни.

След още 180 секунди Стандарт стигна до пълен обрат, тъй като Тчите вкара  за 2:1, а крайното 2:2 бе оформено десет минути след паузата, когато дошлият от Манчестър Юнайтед нападател Маме Бриам Диуф се разписа за Хановер 96.