3. Валенсия спечели с класика битката за Европа с Бетис (ВИДЕО)

Валенсия спечели с класика битката за Европа с Бетис (ВИДЕО)

Гостите играха почти цял мач с човек по-малко

Валенсия победи с 3:0 Бетис в домакинството си от 28 кръг на Примера дивисион. „Прилепите” започнаха срещата по-добре и доминираха през по-голямата част.

Възпитаниците на Ернесто Валверде създадоха доста положения пред противниковата врата, а ситуацията за техните опоненти бе допълнително усложнена от факта, че те играха през по-голямата част от двубоя с човек по-малко.

В 15-та минута Амая извърши фаул на границата на наказателното поле и бе изгонен директно. Съдията отсъди и дузпа в полза на Валенсия, която бе реализирана от Роберто Солдадо, макар че дори повторенията не можаха да докажат дали нарушението е било в или извън пеналта.

Крехкият аванс на домакините се запази до 85-ата минута, в която Паулао си отбеляза автогол в опита си да изчисти топката, а крайното 3:0 бе оформено малко преди последния съдийски сигнал, когато Жонас напредна в половината на Бетис и с прецизен удар оплете топката в мрежата за трети път.

Успехът изкачи Валенсия на пето място в класирането с 45 точки, на една пред Малага, който днес приема Еспаньол. Пети е Реал Сосиедад с 47 точки, а Бетис е на седма позиция с 43.