3. Валенсия скромно преди Лудогорец - 0:0 с Динамо (ВИДЕО)

Валенсия скромно преди Лудогорец - 0:0 с Динамо (ВИДЕО)

“Прилерите” и българският шампион играят на 13 и 20 март

Следващият съпреник на Лудогорец в Лига Европа Валенсия се представи повече от скромно срещу Динамо (Киев) в срещата реванш, изиграна на стадион “Местая”. Двата тима не си вкараха голове и така след общ резултат 2:0 “прилепите” ще се изправят срещу българския шампион на 13 и 20 март.

Мачът премина като цяло в спокойно темпо, като по-активният отбор беше този на домакините. Те пропиляха няколко много изгодни положения, като едно от по-чистите бе на Даниел Парехо в 20-ата минута, чийто шут мина опасно близо до гредата.

В края на първата част гостите от Киев поеха инициативата и наложиха преса, но така и не успяха да намерят верния път вратата на Диего Алвес.

И през втората част положенията не изобилстваха. Двата тима рядко завършаваха атаките си с изстрели към двете врати. Най-интересното положение се случи в 71-ата минута след силен удар на Велозу, който  разтресе напречната греда. До края момчетата на Олег Блохин търсеха по-упорито попадението, но им липсваше точният удар.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)