3. Валенсия се справи без проблеми с Херес - 3:1

Валенсия се справи без проблеми с Херес - 3:1

Отборът на Валенсия постигна много важна победа като гост на Херес с 3:1 в двубой от 17-ия кръг на испанската Ла Лига, който бе игран на стадион "Нуево Чапин" в Херес.

Гостите от Валенсия контролираха събитията на терена по-време на целия мач и напълно заслужено стигнаха до така желаната победа.

"Прилепите", водени от Унай Емери, натиснаха своя противник от самото начало на мача и съвсем логично първи откриха резултата. В 11-ата минута младата звезда на Валенсия Хуан Мата получи страхотен пас от Евер Банега и със силен удар от диагонала изведе своя отбор напред в резултата.

Домакините реагираха като ужилени и в 25-ата минута Карлос Калво засече с удар пас от Жеронимо Момо и възстанови равенството.

Радостта на Херес не трая дълго, тъй като в 33-ата минута след страхотна комбинация между Давид Силва и Давид Вия вторият отново даде преднина на Валенсия, изстрелвайки истинска тупалка от точката за изпълнение на дузпата.

Въпреки крехката си преднина, домакините не си позволиха да се отпуснат и контролираха хода на мача. В 69-ата минута Карлос Марчена направи страхотен самостоятелен пробив и със силен удар от 10-ина метра матира стража на домакините и на практика оформи крайното 3:1.

След този двубой, Валенсия заема 3-ото място в Ла Лига с актив от 32 точки, докато Херес е на последното 20-о място в класирането със скромните 7 точки.