3. Валенсия също с равен преди Лудогорец (ВИДЕО)

Валенсия също с равен преди Лудогорец (ВИДЕО)

"Прилепите" направиха 1:1 с Атлетик Билбао

Валенсия направи равенство непосредствено преди първия си мач с Лудогорец от осминафиналите на Лига Европа. В среща от 27-ия кръг на Примера "Лос Че" завършиха 1:1 като домакини на Атлетик (Билбао).

Валенсианци поведоха в резултата в 23-ата минута с гол на Пако Алкасер, но след почивката в 53-ата мин. Баските изравниха след точно изпълнена дузпа от Ариц Адурис.

С точката Валенсия се изкачи на 8-о място с актив от 36 точки, колкото имат Еспаньол и Леванте, но и по-лоша голова разлика. Атлетик се закотви на 4-ата позиция, която дава право на участие в Шампионската лига. Тимът от Билбао е с 51 точки и има 7 преднина пред следващия Виляреал.

Съставът, с който Хуан Антонио Пици игра срещу Атлетик Билбао:

Диего Алвеш, Сендерос, Матийо, Жоао Перейра, Кейта, Фергули, Дани Парехо, Хуан Бернат, Картабия (Хави Фуего 85), Жонас (Варгас 74), Пако Алкасер.

В четвъртък Валенсия гостува на Лудогорец, а срещата на националния стадион "Васил Левски" е от 20:00 часа.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)