3. Валенсия с уникален обрат срещу Сантандер, Солдадо вкара 4 гола (видео)

Валенсия с уникален обрат срещу Сантандер, Солдадо вкара 4 гола (видео)

Нападателят на "прилепите" вкара хеттрик за своите, но наниза и един автогол

Роберто Солдадо вкара хеттрик за Валенсия, но не пропусна да си вкара и автогол при инфарктната победа на Валенсия с 4:3 над Расинг Сантандер в първия мач за „прилепите” от новия сезон в Испания.

Драмата на „Местая” започна започна от първата минута. Роберто Солдадо не чака 60 секунди да изминат, когато прати топката в мрежата на домакините за 1:0, след като Тоно изпусна кълбоот при удар на Пабло. Противно на очакванията за лесен успех на домакините, Сантандер използва успокоението от гола в редиците на домакините и забоде цели 3 гола за 56 минути.

Серията за гостите започна пак Солдадо, който още в 6-ата минута побърза да възстанови паритета и след лоша намеса намери собствената си мрежа с глава – автогол и 1:1. Не беше изминал четвърт час, когато гостите вече водеха, а голмайстор беше Акоста.

През втората част головата фиеста продължи. Бившият нападател на изпадналия Депортиво Ла Коруня Адриан за трети път порази мрежата на Валенсия и смълча феновете на „черно-белите” за 1:3.

След този гол „прилепите” реагираха като ужилени. Само 2 минути след третото попадение на Сантандер, Рами намали за 2:3 с точен удар с глава. Валенсия натисна, но опълчението пред противниковата врата удържаше фронта до полседните секунди. В герой за домакините се превърна Роберто Солдадо. Първо в 86-ата минута той порази целта отблизо за 3:3, а 2 минути преди края вкара победния гол за 4:3 след центриране на Алба. Този гол хвърли в екстаз феновете по трибуните и даде победен старт на тима от Андалусия.

Така Солдадо записа хеттрик за Валенсия и автогол днес и едва ли ще забрави този мач някога.