3. Валенсия разби с 4:1 Виляреал на "Местая"

Валенсия разби с 4:1 Виляреал на "Местая"

"Прилепите" изиграха безупречни 90 минути, в 60 от които с човек повече

Валенсия разби с 4:1 Виляреал в неделното дерби на Примера дивисион. Отборът на Унай Емери изигра много силни 90 минути и се възползва максимално от това, че игра с човек повече над един час.

Това бе трета поредна победа за „прилепите” в шампионата и те отново са на пет точки от четвъртия Майорка в битката за третото място. Виляреал пък заема незавидната за тима 10-а позиция въпреки, че няма загуба в последните си пет срещи на Иберийския полуостров.

„Местая” изригна още в 6-ата минута на срещата. Домакините започнаха прекрасно мача, след като Ивер Банега заби страхотен гол в горния ляв ъгъл с удар извън наказателното поле. След попадението Валенсия продължаваше да държи инициативата.

В 26-ата минута Кико от гостите спъна Давид Вия в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад точката застана потърпевшият, който не сгреши, а направилият грубото нарушение играч бе изгонен.

До края на полувремето Банега и Йоаким от Виляреал имаха добри шансове, но резултатът остана 2:0.

Втората част също започна добре за домакините. В 50-ата минута Хуан Мата пропусна, но в 56-ата Давид Силва оползотвори нова добра атака на своя тим и с удар от границата на наказателното поле направи резултата класически. В следващите минути "прилепите" продължиха да натискат, но до четвърти гол не се стигна.

В 61-ата минута противно на логиката Виляреал намали. Нилмар вкара почетното попадение с гол от много малък ъгъл.

Силите на гостите обаче стигнаха само за това. До края на мача Валенсия пропусна куп възможности за гол преди да дойде 91-ата минута, когато Давид Силва асистира на Вия за 4:1.

Валенсия - Виляреал 4:1
1:0 Банега (6')
2:0 Вия (27' дузпа)
3:0 Силва (56')
3:1 Нилмар (61')