3. Валенсия обърна Билбао на неговия "Сан Мамес" - 2:1

Валенсия обърна Билбао на неговия "Сан Мамес" - 2:1

Отборът на Валенсия продължава със солидното си преставяне през този сезон, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Атлетик Билбао

Отборът на Валенсия продължава със солидното си преставяне през този сезон, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Атлетик Билбао. Срещата се игра на стадион "Сан Мамес" и бе от програмата на 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят започна с натиск на домакините и неточен удар на Давид Лопес, последван от хубаво спасяване на Гуайта след шут на Йоренте.

Така се стигна до 13-ата минута, когато Токеро намери Йоренте в наказателното поле, нападателят се завъртя и с левия крак изведе баските напред в резултата - 1:0.

След гола Хоакин пропусна изгоден шанс за "прилепите", а в 32-ата Гуайта трябваше да се намесва след изстрел на Йоренте с глава след центриране на Лопес.

До края на полувремето нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част отново стартира с по-силна игра на баските и пропуски на Йоренте и Токеро. В 64-ата минута пък голмайсторът на Билбао можеше да удвои преднината на своите, но ударът му срещна гредата.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Хуан Мата възстанови статуквото, след като получи страхотен пас от Хоакин в малкото наказателно поле.

Този гол даде криле на "прилепите", които съумяха да стигнат до пълен обрат в 81-ата минута, когато Коста стреля от далечна дистанция, стражът на Билбао се намеси ужасяващо и притичалият Жосуе оформи крайното 2:1.

След този успех Валенсия се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 51 точки на 17 зад лидера Барселона. Домакините от Билбао пък са 6-и с 38 пункта.