3. Валенсия не се даде на Реал Мадрид, но отпадна от турнира за Купата на Краля (ВИДЕО)

Тимът на Жозе Моуриньо се класира за полуфиналите, където чака победителя от сблъсъка между Малага и Барса, Икер Касияс получи контузия по време на мача с "прилепите"

Отборът на Реал Мадрид се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Краля. „Кралския клуб” завърши при резултат 1:1 реванша си срещу Валенсия от четвъртфиналната фаза на надпреварата, а заради победата си с 2:0 в първия мач между двата тима, „белия балет” се класира за полуфиналите.

Реваншът между Валенсия и Реал Мадрид, който се игра на „Местая”, бе вълнуващ, а тимът на Жозе Моуриньо завърши срещата с девет души, след като червени картони през второто полувреме бяха показани на Фабио Коентрао и Анхел Ди Мария.

Попадението за „белия балет” в срещата на „Местая” бе дело на Карим Бензема, а единствения гол за Валенсия отбеляза Алберто Коста. Неприятна контузия пък сполетя вратаря на Реал Мадрид – Икер Касияс. Стражът получи травма на лявата ръка и бе заменен от Антонио Адан още в 17-ата минута.

Гостите можеха да открият резултат още в 8-ата минута, когато Шаби Алонсо намери с чудесен пас Кристиано Роналдо, който си поведе кълбото и стреля с левия крак, но Висенте Гуаита с добра намеса изби.

Последваха две възможности пред Нелсон Валдес, но и в двата случай топката не се озова в мрежата на Реал Мадрид. В 38-ата минута Анхел Ди Мария нанесе хубав удар, но стражът на „прилепите” с едната ръка изби кълбото.

”Белия балет” излезе напред в резултата в самия край на първото полувреме. В 44-ата минута Шаби Алонсо намери с отличен пас Карим Бензема, който прати кълбото покрай вратаря за 1:0. В продължението на първото полувреме Фабио Коентрао получи жълт картон, а при резултат 1:0 в полза на Реал Мадрид дойде и почивката.

В 51-ата минута „кралския клуб” остана с десет души, след като на Фабио Коентрао бе показан жълт картон за игра с ръка, а това бе второ официално предупреждение за бранителя. Така Реал Мадрид остана с човек по-малко.

Валенсия пък успя да изравни само минута по-късно, когато Алберто Коста с хубаво изпълнение от свободен удар прати кълбото в мрежата на гостите. Полузащитникът на Валенсия стреля много добре, а кълбото премина през купа от играчи в наказателното поле, като не закачи никой от тях, а след това влетя под плонжа на Антонио Адан.

”Прилепите” се опитаха да достигнат до още голове. В 66-ата минута домакините бяха близко до гол, но ударът на Антонио Коста бе неточен и кълбото премина в близост до дясната греда. Нелсон Валдес също имаше възможност да отбележи, след като нанесе удар с глава в 83-ата минута, но вратарят на Реал Мадрид спаси.

В 88-ата „белия балет” остана с девет души, след като Анхел Ди Мария също бе изгонен от игра. Полузащитникът на гостите ритна без топка играч на противника, а реферът не се поколеба и показа директен червен картон на аржентинеца. До края на мача обаче не паднаха нови голове и така двубоят завърши при резултат 1:1.

По този начин Реал Мадрид се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Малага и Барселона. Първият мач между двата тима, игран на „Камп Ноу”, завърши наравно – 2:2.

Валенсия 1:1 Реал Мадрид
44’ 0:1 Бензема
52’ 1:1 Алберто Коста

Състави:

Валенсия: Гуаита, Р. Коста, Рами, Перейра, Сисоко, Руис (Пиати 58’), Гуардадо (Банега 46’), А. Коста, Виера, Валдес, Жонас (Каналес 70’)

Реал Мадрид: Касияс (Адан 17’), Албиол, Арбелоа, Коентрао, Варан, Алонсо, Йозил (Начо 53’), Кедира, Ди Мария, Роналдо, Бензема (Модрич 74’).