3. Валенсия не прости на коравия Осасуна - 3:1

Валенсия не прости на коравия Осасуна - 3:1

Валенсия успя да постигна важна победа с 3:1 като гост над Осасуна. Т ова стана в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига, който се игра на стадион "Рейно Де Навара" в Памплома. Гостите бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до така желания успех.

Валенсия успя да постигна важна победа с 3:1 като гост над Осасуна. Т ова стана в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига, който се игра на стадион "Рейно Де Навара" в Памплома. Гостите бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до  така желания успех.

В 12-ата минута Карлос Марчена намери по прекрасен начин Давид Вия, който от границата на малкото наказателно поле с техничен удар откри резултата в полза на гостите.

Натискът на "прилепите" продължи и се стигна до 20-ата минута, в която Давид Албелда вкара страхотен гол с удар от около 22-23 метра.

Карлос Марчена пък на практика уби интригата в този мач, след като вкара гол подобен на втория. В ситуацията той отправи много силен удар от около 20-ина метра и препарира стража на домакините Рикардо.

Все пак Пампломци успяха да вкарат почетен гол, благодарение на Шаеи в 70-ата минута. Пет минути по-рано Осасуна остана с човек по-малко. след като Валтер Пандиани - Пушката получи втори жълт и съответно червен картон. В 90-ата минута домакините останаха с 9 човека на терена, след като Флано също бе изгонен.

До края на мача Валенсия успя да удържи преднината си и благодарените на трите спечелени точки, тимът в момента заема 4-ото място в Ла Лига с 24 точки.