3. Валенсия измъчи сериозно “кралете” на “Сантиаго Бернабеу” (ВИДЕО)

Валенсия измъчи сериозно “кралете” на “Сантиаго Бернабеу” (ВИДЕО)

Късен гол на Кристиано Роналдо донесе точката на Реал (Мадрид)

Реал (Мадрид) също направи грешна стъпка в 36-ия кръг на Примера Дивисион. След загубата на Атлетико (Мадрид) и равенството на Барселона, “кралският” клуб също постигна реми от Валенсия на стадион “Сантиаго Бернабеу” за 2:2. Така тимът на Карло Анчелоти пропусна да се изравни по точки с каталунския си съперник и остава на третото място с 83 точки.

Точни за “прилепите” бяха Жереми Матийо и Даниел Парехо. За Реал се разписаха Серхио Рамос и Кристиано Роналдо в самия край на срещата. Освен с попадението си Парехо се отчете и с асистенция за първия гол, като по този начин стана вторият футболист през този сезон, който има тези показатели на “Бернабеу”. Другият е Лионел Меси.

Голът на Роналдо бе първи срещу Валесия на собствен терен от 2010 г. Серхио Рамос пък стана най-резултатният защитник в Ла Лига за последните 10 години с общо 37 попадения до момента.

Домакините от Реал започнаха срещата добре и пред футболистите на Анчелоти се откриха няколко добри възможности. Роналдо изпусна няколко много изгодни положения, но основна вина за това имаше и вратаря Диего Алвес, които бе изключително стабилен на поста си. Точно в самия края на частта Валенсия излезе напред в резултата след гола на Матийо. Той бе изпуснат от Варан и с глава не остави шансове на Касияс.

След получения гол “белият балет” продължи да атакува, но пропуските се случваха един след друг.

В 59-ата минута Рамос въстанови равенството след удар с глава, но радостта за “кралете” не продължи дълго. След 6 минути Парехо отново даде преднина на “прилепите” след като завърши добра атака с плътен удар по земя. Анасът се задържа почти до самия край на двубоя. В 90-ата минута обаче геният на Роналдо блесна и той засече центриране в наказателното поле с пета и не остави шансове на Алвес.

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ