3. Валенсия и Виляреал като Барса и Билбао - 0:0 (видео)

Валенсия и Виляреал като Барса и Билбао - 0:0 (видео)

Зрителите на "Местая" видяха положения, но не можаха да се насладят на голове

Отборите на Валенсия и Виляреал завършиха наравно 0:0 в мач от 1/8 финалите на испанската Купа на Краля. За равенството повече могат да съжаляват "прилепите", които на няколко пъти чрез Хуан Мата и Пабло Ернандес можеха да отбележат головете, нужни за победа.

Двубоят започна с натиск на домакините, като още в 3-та минута Пабло Ернандес отправи удар с десния крак след пас на Мадуро. Топката обаче мина над вратата на Виляреал.

В 7-та минута Хуан Мата можеше да даде аванс на Валенсия, но страничният рефер вдигна флага за засада. Все пак ударът на Мата от рамките на наказателното поле беше спасен от стража на Виляреал. В 15-та минута Адурис от домакините стреля с глава, но извън целта.

През по-голямата част от първото полувреме „прилепите” натискаха съперника си, но Виляреал на няколко пъти сътвори опасни контраатаки, които бяха спрени от домакините с цената на нарушения.  В 26-та минута Пабло Ернандес отново стреля по посока вратата на Хуан Карлос, но този път в целта. Ударът с десния крак на Ернандес бе спасен от Карлос.

В 38-та минута Пабло Ернандес изпусна невероятен шанс да вкара. Той получи пас от Хуан Мата в наказателното поле и остана очи в  очи с Карлос. Ернандес стреля по земя с десния крак, но топката мина на сантиметри от лявата греда зад Карлос. До края на полувремето двата отбора не създадоха опасни положения и се прибраха на почивката при резултат 0:0.

Втората част започна отново с натиск на „прилепите”. Първо в 47-та минута Хуан Мата уцели греда от рамките на наказателното поле, а секунди след това Мадуро стреля, но извън целта. По всичко изглеждаше, че голът за домакините е въпрос на време. В 58-та минута Ернандес отново пробва късмета си, и отново без успех, топката излезе в аут.

В 70-та минута Рикардо Коща от Валенсия стреля с глава след центриране на Мигел, но ударът му излезе в аут. Три минути по-късно Борха Валеро изпълни пряк свободен удар за „жълтата подводница”, топката попадна на главата на Гонзало, който отправи удар, но покрай целта.

Десет минути преди края Нилмар от гостите можеше да отбележи след самостоятелна акция. Ударът му с десния крак от рамките на наказателното поле обаче беше спасен от стража на Валенсия Гуаита.

В 85-та минута Хуан Мата имаше възможност да реши мача след подаване на Хоакин, но ударът му с левия крак фронтално срещу вратата на Карлос не сполучи. До края на сблъсъка двата отбора не впечатлиха с изявите си и се прибраха при краен резултат 0:0. Реваншът на „Ел Мадригал” е на 5 януари 2011 година.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени