3. Валенсия и Атлетико подлудиха „Местая” за 2:2

Валенсия и Атлетико подлудиха „Местая” за 2:2

Двата тима напълно оправдаха високите очаквания за грандиозен спектакъл

Отборите на Валенсия и Атлетико (Мадрид) не успяха да излъчат победител в първия мач помежду си от четвъртфиналите на турнира Лига Европа, завършвайки наравно 2:2. Срещата се игра на стадион „Местая” и бе изпълнена с красиви моменти, напрегнати ситуации и страхотни обрати.

Двубоят започна на високи обороти, а пропуски в началото направиха Лопес, Домингес, Гарсиа, Мата и Вия. В 11-ата минута Бараха подаде за Пабло на добра позиция, вторият стреля с левия крак, но Де Хеа спаси. В 13-ата пък столичани бяха много близо до гола, след като Форлан изведе Шимао на изгодна позиция, португалецът шутира, но топката срещна гредата на Санчес. При добавката Агуеро опита късмета си, ала стражът на „прилепите” улови.

След това положение играта малко се понакъса от редица тактически нарушения в средата на терена. В 27-ата и 32-ата минути Вия направи два големи пропуска, след като и в двата случая не успя да намери очертанията на вратата на Де Хеа. В края на полувремето отборите отново се раздвижиха и в 43-ата минута Мата стреля опасно с десния крак, но в аут. В даденото от рефера продължение Хурадо и Силва не успяха да реализират от изгодни положения и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с натиск на „прилепите”, но пропуски в началото направиха Пабло и Фернандеш. Така се стигна до 60-ата минута, когато Атлетико откри резултата в мача. Тогава Агуеро изведе Форлан очи в очи със Сезар, а уругваецът бе безпощаден за 1:0. Още в следващата атака столичани можеха да водят с 2:0, но шутът на Агуеро бе спасен от Санчес.

Последваха две нови добри намеси на вратаря на Валенсия преди да дойде 66-ата минута, когато Фернандеш прати в екстаз публиката на „Местая” със страховит шут от около 30 метра, който намери долния десен ъгъл на Де Хеа – 1:1. Радостта на домакините обаче не трая дълго, тъй като в 73-ата минута „дюшекчиите” отново излязоха напред в резултата, след като Лопес се възползва от една свалена към него топка след корнер, и с десния крак направи 2:1.

След гола Валенсия натисна сериозно и в 72-ата минута играч на домакините засече с глава центриране отдясно, но кълбото се удари в напречната греда. Секунди по-късно Фернандеш подаде за Бруно, който от около 35 метра насмалко да счупи напречната греда на Де Хеа.

Все пак „прилепите” отново успяха да се доберат до равенството, след като в 81-ата минута Висенте получи в наказателното поле от Алба, сви към точката на дузпата за Вия, който с левия крак прати кълбото в далечния ъгъл за 2:2.

След изравняването Валенсия продължи да натиска здраво в търсене на крайната победа и в 86-ата минута Вия беше близо до нов гол, но изстрелът му бе отразен от Де Хеа. Двубоят завърши с по един пропуск на Хурадо и Висенте, но нов гол не падна и така двата тима заформиха красиво 2:2 и оставиха развръзката за реванша на „Висенте Калдерон”.

Валенсия – Атлетико (Мадрид) 2:2

0:1 Форлан 60’
1:1 Фернандеш 66’