3. Валенсия доближи лидерите след успех над Райо (видео)

Валенсия доближи лидерите след успех над Райо (видео)

Мачът от 14-ия кръг на Примера завърши с победа за "прилепите"

Отборът на Валенсия се наложи с 2:1 като гост на Райо Валекано. Двубоят бе от 14-ия кръг на испанската Примера Дивисион, като се проведе на „Кампо де Футбол де Валекас” и бе изпълнен с доста интересни голови ситуации и пред двамата вратари.

Резултатът бе открит от „прилепите” в 21-ата минута на двубоя. Точен за гостуващия тим бе Джонас, който се разписа с десния крак, отправяйки удар от дъгата на наказателното поле. До почивката нито един от двата тима не достигна до попадение и краят на първата част дойде при резултат 0:1.

През второто полувреме Валенсия успя да увеличи аванса си на две попадения. Алберто Коста бе автор на втория гол за „прилепите”. Райо Валекано обаче не се предаде и намали на 1:2 чрез Раул Тамудо, който върна едно попадение в 84-ата минута. Силите на домакините да се доберат до равенството обаче не достигнаха и мачът завърши при резултат 1:2.

След победа Валенсия е на 3-ото място с 27 точки, докато Райо Валекано е 10-ти с 16 пункта.