3. В РИМ: Милан и Ибра схрускаха „вълците“ на Жозе насред „Олимпико“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златан с гол №400 срещу любимата си жертва в Италия, „росонерите“ и Наполи без загуба в битката за върха

Милан и Златан Ибрахимович продължават със страхотното си представяне в италианската Серия „А“.

„Росонерите“ записаха седма поредна победа в Качлото и се изравниха по точки с лидера Наполи, след като спечелиха с 2:1 визитата си на Рома от 11-ия кръг.

Навършилият този месец 40 години Златан пък показа защо римските „вълци“ са любимата му жертва на Апенините и откри резултата на „Олимпико“ с гол №400 в шампионатни двубои през цялата си кариера.

След това той се разписа още веднъж, но попадението му бе отменено заради засада, а впоследствие спечели и дузпа преди да бъде заменен.

От бялата точка пък Франк Кесие удвои резултата, който се запази до края, въпреки че гостите останаха с човек по-малко в 66-ата минута.

Тогава Тео Ернандес бе изгонен заради втори жълт картон, а в 93-ата минута резервата Ел Шаарауи оформи крайното 2:1.

Първата опасна атака бе на домакините, още в 3-ата минута, но капитанът Лоренцо Пелегрини пропусна с глава. Гостите отговориха с изстрел на Кесие в 6-ата, а в 10-ата португалецът Рафаел Леао направи голям пропуск. Последва нов опит на Пелегрини, а в 16-ата минута Златан Ибрахимович също не можа да отбележи. Той обаче стори това 10 минути по-късно, когато стреля мощно от свободен удар по земя и реализира своето 150-о попадение в Серия „А“, както и 11-ото си в 15 мача срещу Рома. И то точно 22 години след дебютното си такова, паднало на 30 октомври 1999 година.

Леао можеше да направи резултата 0:2 в 37-ата минута, но сякаш с Ибрахимович по-скоро си попречиха в наказателното поле на домакините и Рома оцеля в тази ситуация. Секунди по-късно Леао вкара зрелищен гол, но той бе анулиран заради засада на португалеца, а ситуацията на бе прегледана с помощта на ВАР. При отмененото попадение Леао бе изведен очи в очи със сънародника си Руи Патрисио, майсторски го прехвърли, след което с глава насочи топката в опразнената врата. В самия край на първото полувреме Леао отново спечели нарушение за Милан в доста опасна за столичани зона, но този път изпълнителят бе Тео Ернандес. Ударът на испанския ляв бек не бе лош, но Руи Патрисио спаси, а секунди след това първото полувреме приключи.

Пет минути след почивката Ибрахимович отбеляза майсторски гол, но той бе отменен след консултация на ВАР. Шведът овладя топката на гърди, изскочи очи в очи с Руи Патрисио и с прецизен удар изпрати топката във вратата, но бе установено, че футболистът е в засада. В 57-ата минута котдивоарският халф на Милан направи резултата 0:2 от дузпа. До нея се стигна след съприкосновение между Рожер Ибаниес и Ибрахимович в наказателното поле на "вълците". Шведът падна, а реферът Фабио Мареска посочи бялата точка. Той все пак сам разгледа ситуацията чрез ВАР и потвърди решението си, след което Кесие изпълни отлично дузпата и доближи "росонерите" до победата. В 66-ата минута обаче Тео Ернандес получи втори жълт и съответно червен картон, а Милан остана с 10 души на терена. Ернандес извърши нарушение срещу Пелегрини в опасна за Милан зона и ще пропусне дербито с Интер на 7 ноември.

В 82-ата минута направилият много силен мач за Милан тази вечер Симон Кяер изби топката с  решаваща намеса след удар на Николо Дзаниоло с глава и резултатът остана непроменен. Все пак, домакините стигнаха до почетно попадение, след като резервата им Стефан Ел Шарауи се разписа в 3-та минута на добавеното време за крайното 2:1, а впоследствие Рома имаше още един шанс, но Татарушану спаси.

Така Милан взе пълния комплект точки и вече има 31, с колкото е и лидерът Наполи, докато „вълците“ на Жозе Моуриньо останаха с 19 на 4-ото място в класирането след дебютната си домакинска загуба в Серия „А“ през сезона.

Рома – Милан 1:2

0:1 Златан Ибрахимович (26)
0:2 Франк Кесие (57, дузпа)
1:2 Ел Шаарауи (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РОМА: Руй Патрисио, Маниас Виня, Рожер, Джанлука Манчини, Рик, Карсдорп, Жордан Верету, Браян Кристанте, Тами Ейбрахам, Хенрих Мхитарян, Лоренцо Пелегрини, Николо Дзаниоло;

МИЛАН: Чиприан Татарушану, Давиде Калабрия, Фикайо Томори, Симон Кяер, Тео Ернандес, Исмаел Бенасер, Франк Касие, Златан Ибрахимович, Алексис Салемакерс, Раде Крунич, Рафаел Леао;
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)