3. В МИЛАНО: Наполи подхлъзна Милан и почти даде титлата на Интер (ВИДЕО)

В МИЛАНО: Наполи подхлъзна Милан и почти даде титлата на Интер (ВИДЕО)

Момчетата на Рино Гатузо надвиха "росонерите" с 1:0 на "Сан Сиро"

Наполи победи с минималното 1:0 Милан в дербито на 27-ия кръг на Серия А. "Пертенопеите" надвиха съперника след гол след почивката дело на Матео Политано.

Домакините завършиха мача с 10 души след като Анте Ребич беше изгонен в края на мача, а "росонерите" вече останаха на девет точки от върха и със сигурност вече целта им е завършване в топ 4 и завръщане в Шампионската лига.

През първото полувреме гостите от Неапол изпуснаха два шанса за гол. И при двете ситуации Жиелински пропусна да отбележ от изгодна ситуация.

След почивката обаче Наполи удари решително.

След грешка при изнасянате на топката от страната на "росонерите" Пьотър Жиелински напредна през центъра. Той видя включването на Матео Политано по дясното крило и му подаде. Той бе останал сам срещу вратаря Донарума, опита да стреля мощно, но идеята му не се получи. Но все кълбото мина покрай стража на Милан и влезе в мрежата му.

След попадението Милан се опита да промени резултата. "Росонерите" упражниха натиск, но той не доведе до чисти голови положения. Със сигурност липсата на Златан Ибрахимович си оказа влияние.

В 86-ата минута на "Сан Сиро" ВАР влезе в сила. Милан имаше претенции за дузпа след контакт на Бакайоко с Тео Ернандес. Реферът Паскуа обаче не отсъди наказателен удар.

В 90-ата минута пък Анте Ребич получи директен червен картон заради реплики, които съдията чу.

Така Милан остана втори с 56 точки. На само една пред Ювентус с 55 и мач по-малко, а Наполи е пети с 50 пункта и с мач и две точки по-малко от Аталанта.

Милан - Наполи 0:1
0:1 Политано 49

Стартови състави:

Милан: Донарума, Дало, Габия, Томори, Ернандес, Кеси, Тонали, Кастиехо, Чалханоглу, Крунич, Леао

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Маскимович, Кулибали, Хисай, Деме, Руиз, Зиелински, Инсине, Политано, Мертенс

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър