3. В МИЛАНО: Интер пречупи Шахтьор с 2 гола на Джеко за 6 минути (ВИДЕО)

В МИЛАНО: Интер пречупи Шахтьор с 2 гола на Джеко за 6 минути (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ са на крачка от осминафиналите на Шампионска лига

Интер постигна ключова победа с 2:0 над гостуващия Шахтьор (Донецк) и почти си осигури участие в осминафиналите на Шампионска лига.

В герой за „нерадзурите“ на „Джузепе Меаца“ се превърна босненският нападател Един Джеко, който реализира и двата гола в рамките само на 6 минути пред второто полувреме.

Благодарение на успеха си италианският тим оглави временното класиране на група D с 10 точки, на 1 пред втория Реал (Мадрид), но испанците са с мач по-малко, защото в 22:00 часа срещат Шериф и при успех ще пратят Интер в следващата фаза на турнира.

Възпитаниците на Симоне Индзаги овладяха инициативата в Милано още от първата минута, но преди почивката нямаха шанс да открият след удари на Николо Барела, Джеко и Лаутаро Мартинес.

В 23-ата минута и Андреа Ранокия бе близо до гол след корнер и хубав опит с глава, ала топката профуча покрай вратата.

Впоследствие пък Иван Перишич вкара гол, който бе отменен заради засада, а в 26-ата минута Джеко пропусна отлична възможност.

До почивката вратарят на гостите Анатолий Трубин направи още няколко спасявания след изстрели на Перишич, Джеко и Лаутаро, за да приключи първото полувреме при нулево реми.

Стражът на Шахтьор започна силно и втората част, отразявайки отново удари на Перишич и Лаутаро, но в 61-ата минута все пак капитулира.
Тогава шут на Матео Дармиан бе блокиран, но Джеко се разписа от добавка и откри резултата.

Само 6 минути по-късно, в 67-ата, отново босненецът реализира отблизо, този път с глава, след центриране на Перишич, за да вкара своя гол №50 в европейските клубни турнири.

Той се оказа и последен в срещата, която приключи при резултат 2:0 в полза на Интер и така Шахтьор остана последен в група D със само 1 точка от 5 мача.

ИНТЕР - ШАХТЬОР 2:0
1:0 Един Джеко (61)
2:0 Джеко (67)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Интер: Ханданович, Шкриняр, Ранокия, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Лаутаро, Джеко;

Шахтьор: Трубин, Додо, Витао, Марлон, Матвиенко, Тете, Степаненко, Майкон, Педриньо, Фернандо, Соломон;

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)