3. В МАДРИД: Реал и Бензема пренаписаха историята на Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белия балет“ удари Шахтьор и вече има 1000 гола в турнира

Реал (Мадрид) победи за втори пореден път Шахтьор (Донецк) в група D на Шампионската лига.

След като преди 2 седмици испанският гранд разби като гост своя опонент с 5:0, сега постигна далеч по-труден успех у дома с 2:1, но и пренаписа историята.

Двата гола за триумфа днес реализира капитанът на тима Карим Бензема, чието първо попадение бе под номер 1000 за Реал в Шампионската лига, което е абсолютен рекорд в надпреварата.

За гостите точен малко преди почивката беше Фернандо, а в 21-ата минута те удариха и греда, докато в заключителната част на двубоя нямаха шанс при изстрел от дистанция, профучал над врата.

В началото обаче домакините очаквано поеха инициативата на своя „Сантяго Бернабеу“ и още в 5-ата минута бяха близо до гол, след отлична атака между Винисиус и Лука Модрич. Изстрелът на хърватина обаче бе спасен от стража на Шахтьор.

В 11-ата минута пък Алан Патрик от гостите отправи чудесен шут от границата на пеналта, но топката срещна гредата.

Три минути след това Реал поведе, след като Винисиус открадна топката и я подаде към непокрития Бензема, който от близка дистанция откри резултата, реализирайки юбилейния гол за Реал в турнира.

След още три минути Модрич отново видя как вратарят Анатолий Трубин спасява удара му, а в 24-ата и Тибо Куртоа трябваше да се намеси, за да запази аванса на Реал.

Последва шут на Фернандо над вратата, за да се стигне до 39-ата минута, в която той получи от Алан Патрик и със силен изстрел не остави шансове на вратаря – 1:1.

Минута преди почивката Куртоа демонстрира класа и спаси нов опасен опит на Фернандо да го преодолее, а второто полувреме започна с хубав пробив на Лукас Васкес.

Защитата на гостите все пак се справи, но бе матирана в 61-ата минута, когато Реал отново поведе след много красива атака. Тя премина през Лукас Васкес и Модрич, за да бъде продължена с пета от Каземиро, а после Винисиус пак намери Бензема и той донесе успеха на „Белия балет“.

Впоследствие френският национал поиска смяна и бе заменен, докато гостите се опитаха да изравнят и натиснаха в последните минути, ала в крайна сметка трябваше да се примирят със загубата.

Така Реал събра 9 точки и е лидер в класирането на групата, докато Шахтьор остана на последна позиция с 1 точка от 4 мача.

РЕАЛ (МАДРИД) - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 2:1
1:0 Карим Бензема (14)
1:1 Фернандо (39)
2:1 Карим Бензема (61)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ (МАДРИД): 1 Куртоа, 2 Карвахал, 3 Милитао, 4 Алаба, 23 Менди, 10 Модрич, 14 Каземиро, 8 Кроос, 17 Васкес,  9 Бензема-капитан, 20 Винисиус;

Треньор Карло Анчелоти;

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК): 81 Трубин, 2 Додо, 5 Марлон, 22 Матвиенко, 31 Измаили, 6 Степаненко-капитан, 14 Тете, 7 Майкон, 21 Алан Патрик, 20 Мудрик, 99 Фернандо;