3. В мач за историята Байерн възкръсна в дербито срещу РБ Лайпциг (СНИМКИ+ВИДЕО)

В мач за историята Байерн възкръсна в дербито срещу РБ Лайпциг (СНИМКИ+ВИДЕО)

Инголщат изпадна, въпросителна пред Дортмунд за групите на ШЛ

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен  стигна до инфарктнa победа с 5:4 при гостуването си на РБ Лайпциг в предпоследния 33-ти кръг на Бундеслигата. В дербито без смисъл за златните и сребърните медалисти, паднаха цели девет гола, а баварците се върнаха в срещата след 4:2 до 65-та минута.

Срещата започна шеметно и след 63 секунди Марсел Сабитцер отбеляза с глава от малкия пеналт след перфектно центриране отляво. В 16-та минута обаче центриране на Филип Лам отдясно среща ръката на противников защитник и съдията отсъди дузпа, която Роберт Левандовски без проблеми реализира за 1:1.

РБ Лайцпиг разчиташе повече на прибрана игра и контраатаки, което даде резултат в 28-та минута, когато Шаби Алонсо повали в наказателното навлизащия на скорост Ферсберг. Тимо Вернер успя да вкара дузпата и отново изведе тима си напред.

След почивката феновете на домакините пуснаха сериозна бяла мъгла над терена с факли и в 47-та минута Юсуф Поулсен отбеляза за 3:1, след като получи топката на дъгата и стреля, при което Торн Щарке най-вероятно не видя топката и позволи тя да мине между ръкавиците и краката му. След точно час игра Тиаго Алкантара намали до 3:2, но пет минути по-късно Лайпциг заби и четвърти гол чрез Тимо Вернер, който се измъкна от клинча на двама защитници и от почти невъзможен ъгъл прониза Щарке.

Шест минути преди края на редовното време Левандовски записа втори гол в мача, а в 90-та Давид Алаба подсигури точката за Байерн. В петата минута на добавеното време обаче Ариен Робен реализира марковия си пробив и стреля перфкетно, за да опъне мрежата на домакините за пети път и да донесе всички три точки за шампионите.

В мач по същото време Борусия Дортмунд стигна само до 1:1 като гост на Аугсбург и директното влизане в групите на ШЛ вече е под въпросителна. Жълто-черните събраха 61 точки – толкова, колкото вече има и Хофенхайм на четвъртата позиция, която носи плейоф за влизане в най-авторитетния клубен турнир.

Аугсбург откри резултата в 29-та минута, когато Финбогасон довкара избита топка от Роман Буерки. В 32-та обаче Пиер-Емерик Обамеянг върна попадението, след като от малката пеналтерия отклони удар извън наказателното поле.

Равенства на Фрайбург и Кьолн пък оставят развръзката за последното шесто място с евроквота за последния кръг на шампионата. Фрайбург в момента са на тази позиция с две точки пред "козлите". С точката си срещу Фрайбург пък, Инголщат вече са сигурни изпадащи.