3. В ЛУД МАЧ: Милан се измъчи с 9 от Болоня, Златан си заби автогол (ВИДЕО)

В ЛУД МАЧ: Милан се измъчи с 9 от Болоня, Златан си заби автогол (ВИДЕО)

Домакините наваксаха изоставане от 0:2, но шест минути преди края рухнаха, "росонерите" поведоха в класирането

Милан се измъчи за 4:2 при гостуването си на Болоня от деветия кръг на Серия А. Тимът на Синиша Михайлов игра от 20-ата минута с човек по-малко, а в 58-ата остана с девет души на терена. Въпреки това успя да навакса изоставане от 0:2, но не издържа и шест минути преди края на редовното време рухна. Звездата на Милан можеше да се превърне в антигерой за тима си, след като си отбеляза автогол за 1:2. Шведът се реваншира с попадение в заключителните минути на двубоя.

Гостите откриха резултата чрез попадение на Рафаел Леао (16), а в 20-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Адама Суомаро получи директен червен картон. "Росонерите" успяха да удвоят преднината си десет минути преди края на първото полувреме с гол на Давиде Калабрия.

Още в шестата минута Чиприан Татарушану трябваше да се намесва след изстрел от на Аарън Хики от домакините. В 14-ата вратарят на Милан сгреши при изпълнение на ъглов удар, но за негов късмет Марко Арнаутович стреля покрай десния страничен стълб.

Последва разочароваш удар на Рафаел Леао над вратата на Болоня. В 16-ата минута Златан Ибрахимович изведе Леао зад на защитата. Този път ударът му се озова в мрежата на домакините - 0:1.

Четири минути след попадението нещата за Болоня се усложниха. Адама Суомаро получи директен червен картон, след като задържа откъсващия се сам срещу Лукаш Скорупски - Раде Крунич.

В 28-ата Златан Ибрахимович стреля с глава, но слабо и вратарят на Болоня улови. Веднага след това Аарън Хики бе изведен на добра позиция. Крилото нанесе удар, който премина покрай вратата на гостите.  Милан успя да удвои преднината си десет минути преди края на първото полувреме. Саму Кастейехо отправи изстрел, който бе блокиран, но Давиде Калабрия стигна първи до топката и с мощен изстрел реализира - 0:2.

В 40-ата минута Саму Кастейехо изведе Давиде Калабрия в наказателното поле на домакините. Капитанът на гостите нанесе изстрел, но този път точността му изневери и топката премина над вратата.

В началото на второто полувреме се разви истинска вихрушка пред вратата на гостите и Болоня нанесе два удара, с което изненадващо изравни, въпреки че беше с човек по-малко на терена. В 49-ата минута Златан Ибрахимович си вкара автогол в опит да изчисти след изпълнение на корнер за 1:2!

Само 180 секунди по-късно резултатът стана 2:2. Муса Бароу беше изведен от Роберто Сориано и с шут в десния ъгъл матира Чиприан Татарушану!

Но това далеч не беше всичко и драмата продължи с пълна сила. В 58-ата минута Болоня остана с девет души на терена след нов директен червен картон. Тежкото наказание получи Сориано за изключително груб фаул срещу Фоде Бало Туре. Опитният халф влезе в бутоните напред срещу защитника и едва не му счупи глезена.

В 76-ата минута "росонерите" най-накрая създадоха опасност. Жиру засече с глава, но Скорупски с чудесна намеса спаси. Само 120 секунди сензацията можеше да стане пълна. Марко Арнаутович беше изведен, но си затвори ъгъла и вратарят спаси удара му.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Исмаел Бенасер засече избита топка и отново даде преднина на гостите. Крайният резултат оформи Ибра в последната минута с перфектен удар от границата на пеналтерията, влетял в долния десен ъгъл зад вратаря.

В класирането Милан излезе начело с 25 точки, а Наполи, който утре гостува на Рома, има 24. Болоня остава на 9-та позиция с 12 пункта.