3. В Испания: Реал е господар на галактиката!

В Испания: Реал е господар на галактиката!

Медиите в страната сипят комплименти към европейския шампион

Триумфът на Реал Мадрид е основна тема в испанската преса в днешния ден. Кралския клуб вдигна рекордната 12-а титла в Шампионска лига след победата над Ювентус 4:1 и стана първият отбор, който дублира трофея в две поредни години.

"Господарите на галактиката", пише на първа страница вестник "Марка" и добавя: "Реал Мадрид смаза Юве за 12-а титла".

"12-ата за ненаситните за успехи", тръби АС и определя Кристиано Роналдо за най-добрия в съботния финал и предрича пета Златна топка за него.

"Мадрид отнесе Ювентус. Второто полувреме беше незабравимо. След почивката италианците просто изчезнаха", добавя АС.

Роналдо вкара два гола и стана голмайстор в турнира този сезон с 12 гола, достигайки забележителните 600 гола в кариерата си.

Дори пресата в Барселона забравя за враждата с испанската столица и отдава дължимото на новия-стар крал на Европа.

"Просто шампиони", написа "Диарио Спорт", а "Мундо Депортиво" отчита приноса на Зинедин Зидан за триумфа и го нарича "исторически".

На обратния полюс е настроението в Италия, а най-авторитетният спортен всекидневник в страната "Гадзета дело спорт" пише: "Пореден удар с нож в сърцето. Поредна дупка в стената от загуби на европейския затвор, който изглежда е доживотен".
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит