3. В ИСПАНИЯ: Барса взе своето от Хетафе и настигна Реал (ВИДЕО)

В ИСПАНИЯ: Барса взе своето от Хетафе и настигна Реал (ВИДЕО)

Депай вкара победния гол за 2:1 на „Камп Ноу“

Барселона записа трудна, но много ценна победа с 2:1 у дома над Хетафе в мач от 3-ия кръг на испанската „Ла Лига“.

Каталунците зарадваха своите фенове с успех, който ги изравни по точки с лидера във временното класиране Реал (Мадрид) като вече цели 5 отбора имат по 7 пункта и са разделяни единствено от головата разлика.

В герой за възпитаниците на Роналд Куман се превърна лятното попълнение Мемфис Депай, реализирал победния гол пред 26 543 зрители на „Камп Ноу“.

Началният удар на двубоя бе изпълнен от световната рекордьорка в тройния скок Юлимар Рохас от Венецуела и това сякаш донесе късмет на домакините.

Те поведоха в резултата още с първата си атака във втората минута.

Тогава Жорди Алба проби по фланга и намери с прострелно центриране по земя Серхи Роберто, който успя, макар и през съперник, да засече топката и да я прати във вратата за 1:0.

Последваха равностойни минути, а в 19-ата гостите стигнаха до изравнително попадение.

То бе дело на Сандро Рамирес, който направи двойно подаване с юношата на домакините Карлес Аленя и с прецизен изстрел от движение матира Марк-Андре тер Щеген за 1:1.

Голът обаче не смути каталунците и не след дълго те отговориха подобаващо.

В 30-ата минута Мемфис Депай демонстрира отлична техника, след което с удар в близкия ъгъл през краката на защитник отново даде аванс на Барселона – 2:1, разписвайки се във втори пореден мач след летния си трансфер от Олимпик Лион.

Така първото полувреме завърши при резултат 2:1 за домакините, а малко след началото на втората част гостите бяха близо до второ изравняване в срещата.

Вратарят на Барса обаче успя да спаси силния удар на Неманя Максимович в 59-ата минута, тъй като изстрелът бе в обсега му.

Последва опит и на Мауро Арамбари да порази целта, профучал на сантиметри от страничната греда, а в 74-ата минута заради травма бе заменен първият голмайстор на каталунците в мача Серхи Роберто.

До края повече попадения не паднаха и така Барселона остана без загуба в първенството, постигайки втори успех в три кръга, докато Хетафе инкасира трето последователно поражение и е без точков актив в зоната на изпадащите.

БАРСЕЛОНА – ХЕТАФЕ 2:1
1:0 Серхи Роберто (2)
1:1 Сандро Рамирес (19)
2:1 Мемфис Депай (30)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Емерсон, Араухо, Лангле, Алба, Бускетс, Де Йонг, Роберто, Гризман, Брейтуейт, Депай;

ХЕТАФЕ: Сория, Иглесиас, Митрович, Джене, Оливера, Максимович, Арамбари, Аленя, Янкто, Сандро, Юнал.

Анчелоти: Победата е по-важна от добрата игра