3. В ИСПАНИЯ: 10 от Севиля удържаха равен с Барселона под дъжда на "Рамон Санчес Писхуан" (ВИДЕО)

Домакините не успяха да се възползват от издънката на Реал М, каталунците останаха извън Топ 6

Севиля удържа 1:1 с Барселона в отложен мач от 4-ия кръг на Ла Лига. Алехандро Гомес откри за домакините под дъжна на "Рамон Сандес Писхуан", а Роналд Араухо изравни. Близо половин час тимът на Хулен Лопетеги игра с човек по-малко и пропусна да се възползва от издънката на Реал М. В неделя "белите" направиха 0:0 с Кадис и Севиля имаше възможност да стопи аванса на лидера на само три точки. Барселона остана извън Топ 6. Тимът има 28 томки, с една по малко от петия Атлетико М и шестия Реал Сосиедад.

Още в осмата минута Феран Жутгла изпрати топката с глава покрай вратата на Севиля . Френки де Йонг също пробва късмета си след удар с глава, но той пък прати топката право в ръцете на Буни.

В 22-ата минута Рафа Мир беше изведен сам срещу Тер Стеген и реализира с лекота, но бе очевидно, че нападателят е в положение на засада, а страничният съдия бързо вдигна високо флага си. Малко след това Усман Дембеле стреля с левия крак по диагонала, но не успя да прокара топката зад Буну.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Севиля поведе след първия точен удар във вратата. След заучено изпълнение на ъглов удар Папу Гомес получи топката около точката на дузпата и с прекрасен удар по тревата не остави никакви шансове на Тер Стеген - 1:0 за Севиля.

Барса натисна до края на полувремето и успя да изравни в последната минута. Дембеле центрира от ъглов удар, а Роналд Араухо се извиси в наказателното поле и с глава не остави никакви шансове на вратаря на домакините и направи 1:1.

Втората част беше равностойна, като положенията пред двете врати като цяло не бяха много. Първият шанс за домакините се откри пред Рафа Мир, който проби самостоятелно в наказателното поле, но ударът му бе много неточен.

Малко след това Абде си отвори пространство за стрелба в наказателното поле на Севиля, но с левия крак прати топката покрай вратата. В 64-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко.

Жул Кунде се поддаде на провокация на Жорди Алба, след което улучи с топката в главата защитника на гостите. Реферът въобще не се замисли и изгони с директен червен картон френския национал.

Каталунците натиснаха до края на мача и в 81-та минута като по чудо не направиха пълен обрат. Абде центрира от лявото крило и намери Гави непокрит в наказателното поле. Младокът обаче не улучи добре топката и тя мина на около метър от вратата.

В 84-та минута Барса изпусна нов златен шанс. Дембеле проби по дясното крило и от границата на наказателното поле изпрати страхотен фалцов удар към далечната греда. Буну нямаше шанс да докосне топката, а тя се отклони в страничната. В края на 6-минутното продължение Жорди Алба стреля от 20 метра, но Буну отново успя да се намеси и да спаси изстрела.

СЕВИЛЯ - БАРСЕЛОНА 1:1

1:0 Алехандро Гомес (32)

1:1 Роналд Араухо (45)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕВИЛЯ: Бону, Кунде, Фернандо, Карлос, Рекик, Дилейни, Жордан, Ракитич, Окампос, Папу Гомес, Мир

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Араухо, Пике, Гарсия, Алба, Бускетс, Гави, Фр. Де Йонг, Абде, Дембеле, Жутгла

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)