3. В Германия: Der Traum ist aus!*

В Германия: Der Traum ist aus!*

Октоподът Паул попада в акцентите на немската преса

Пресата в Германия излиза с изключително интересни материали след загубата на полуфинала на Световното първенство с 0:1 от Испания. Основните акценти са предреченото поражение от култовия октопод Паул, признанието за превъзходство на испанския национален отбор и оптимистична нотка, че след четири години вече немците ще бъдат на световния връх. Вижте всичко по-интересно в германската преса, което Novsport.com отдели за своите читатели.

„Берлинер Цайтунг”
Паул, гигантският калмар от Оберхаузен бе предксазал поражение за немския национален футболен отбор в полуфинала на Световното първенство срещу европейския шампион Испания. И така се случи, за съжаление, снощи в Дърбан. Испания победи немския отбор с 1:0 и за първи път се класира на финал за световната купа. Испания е по-зрелият отбор, дори не толкова едностранчиво като на финала на Европейското първенство преди две години. По това време Испания спечели с 1:0 срещу Германия и ясно доминираше. Вчера те също бяха по-добрият отбор.

„Ди Велт”
Испанецът Пуйол сложи край на мечтата за титла на Германия

Немската мечта рухна в 73-ата минута. Испанският кошмар, за който Германия беше предупредена предварително, е факт.

„Франкфуртер Алгемайнецайтунг”
Немската мечта завърши на полуфиналите

Немският отбор не постигна целта си: на полуфинала за световната титла отборът на Йоахим Льов загуби с 0:1 от Испания. Те доминираха тактически и в 73-ата минута Карлес Пуйол отбеляза с глава. Изданието акцентира и върху младостта на германския отбор.

„Билд”
Ние се гордеем с нашита момчета!

Германия загуби на полуфиналите срещу Испания с 0:1. Отново тези испанци! Още през 2008 г. имаше загуба за една купа с 0:1. Усмихнете се момчета! След само четири години ще получите световната купа. Младият немски отбор има голямо бъдеще. Загубата не може да промени това. Напротив, от тези горчиви поражения понякога може да се научи много.

„Шпигел”
Край! Край! Мечтата свърши!

Това е всичко: мечтата на Германия за четвърта световна титла приключи. Германия заслужено бе победена от Испания с 0:1 на полуфиналите и като преди четири години ще трябва да се задоволи с мач за третото място. Карлес Пуйол хвърли отбора на Льов в колективен траур и донесе на своя отбор финал срещу Холандия.