3. В ГЕРМАНИЯ: Байерн с нов успех, една победа дели баварците от титлата (ВИДЕО)

В ГЕРМАНИЯ: Байерн с нов успех, една победа дели баварците от титлата (ВИДЕО)

Тимът на Ханзи Флик спечели с 2:1 домакинството срещу Гладбах

Байерн Мюнхен записа десета си поредна победа в Бундеслигата и се доближи на крачка от 8-а последователна титла в Германия, след като спечели трудно с 2:1 домакинския си мач срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Тимът на Ханзи Флик поведе в 26-ата чрез Зиркзее, но малко по-късно Павар си отбеляза автогол.

Французинът изкупи вината си в края на двубоя, когато асистира на Горецка за крайното 2:1.

Така Байерн отново е със седем точки пред Борусия Дортмунд и при победа над Вердер в следващия кръг ще стане официално шампион. Гладбах остава на 4-а позиция с 56 точки.

Двубоят не започна добре за гостите, които трябваше да правят принудителна смяна още в 10-ата минута, след като Маркус Тюрам се контузи.

Минута по-късно домакините имаха първи шанс да открият резултата. Перишич свали с гърди към Кузанс, който от засече от воле, но прати малко над целта.

В 16-ата минута Емболо изведе отлично Хофман, който остана сам срещу Нойер и с точен удар прати в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Шанс покри Гладбах в 22-ата, когато Гинтер игра разконцентрирано в пеналта и подаде на Ернандес, но французинът от около 10 метра не успя да преодолее Зомер.

В 25-ата Алаба остана под топката при пас отдясно, Емболо нанесе удар с глава, Нойер успя да избие но върна на швейцареца, който от 2-3 метра прати покрай десния страничен стълб.

Секунди след пропуска на Емболо, Байерн поведе в резултата след фрапантна грешка на вратаря на гостите. Топката бе върната към Зомер, той опита да прати на бранител вляво, но подаде на Зиркзее и нидерландецът с точен удар прати в опразнената врата.

Гладбах заслужено стигнаха до изравняване, след като показаха равностойна игра през първото полувреме. В 37-ата Херман центрира остро от десния фланг, Павар опита с шпагат да изчисти, но вместо това си отбеляза автогол.

Второто полувреме започна силно за гостите. В 48-ата Бенсебайни центрира отляво, Нойер плонжира в опит да пресече паса, но не успя да улови топката, все пак стражът реагира бързо и изчисти с крак, точно преди футболист на Гладбах да отправи удар към вратата.

Пет по-късно Херман шутира силно при атака отдясно, но ъгълът бе малък и Нойер внимаваше, отразявайки удара.

В 66-ата Гнабри засече трудна топка, кълбото се отклони в тялото на бранител и се насочи към долния десен ъгъл, но Зомер показа добър рефлекс и с плонж извади в корнер.

Играта бе много равностойна, но все пак домакините успяха да измъкнат трите точки с попадение в 86-ата минута. Подаване за Павар наляво премина през цялата отбрана на Гладбах, французинът центрира към бялата точка, където Горецка бе добре пласиран и с плътен удар отбеляза победния гол за Байерн.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1