3. В Дортмунд: Борусия се върна на победния път (ВИДЕО)

В Дортмунд: Борусия се върна на победния път (ВИДЕО)

След успех с 2:1 над новака Санкт Паули

Борусия (Дортмунд) се върна на пътя на победата в германската футболна Бундеслига, след като спечели с 2:1 домакинството си на новака Санкт Паули.

Защитникът Рами Бенсебаини откри резултата на „Сигнал Идуна Парк“ малко преди почивката, разписвайки се в 43-ата минута, а след паузата двата тима си размениха по един бърз гол.

Ерик Смит изравни за гостите в 78-ата минута, но само 5 по-късно Серу Гираси донесе успеха на домакините със своя гол №7 в последните 6 мача.

Така "жълто-черните" спечелиха срещата от VII кръг, след като в предходния загубиха с 1:2 визитата си на Унион (Берлин).

След успеха Борусия събра 13 точки, докато Санкт Паули остана с 4 в своя актив.