3. В дербито на Рим: Лацио взе победата срещу Рома след фрапантна грешка на Ибаньес (ВИДЕО)

"Римските орли" победиха с 1:0

Кошмарна грешка на Рожер Ибаньес донесе трите точки на Лацио срещу Рома в дербито на Рим. Защитникът се провали в 29-ата минута, когато опита да дриблира в наказателното поле, топката му бе отнета и вкарана в празната врата. В Италия веднага припомниха, че това не е първи случай, в който Ибаньес бърка. Това се случи и през януари 2021 година, когато Лацио спечели с 3:0, а тогава футболистът се провали при два от головете.

Бразилецът обича да симулира в моментите, когато му бъде отнета топката, а това се случи няколко пъти и в мача срещу Лудогорец. Този път обаче реферът не видя нарушение срещу него и зачете гола на Лацио.

След тази победа Лацио измести Рома в класирането на Серия А и зае третата позиция.

Още в 3-ата минута Рома нанесе първи удар. Тами Ейбрахам стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Лацио се справи.

Двата отбора създадоха няколко интересни голови положения и се стигна до 29-ата минута.

Тогава Рожер Ибаньес направи нелепа грешка в наказателното си поле. Той опита да дриблира, Педро му отне топката, сервира я на Фелипа Андерсон и той я мушна в празната врата. В случая Ибаньес опита коронния номер, който демонстрира и в мача срещу Лудогорец, когато в няколко случаи симулира нарушение, когато топката му бе отнемана, но този път съдията не се подведе и приза гола на Лацио.

В 34-ата минута Николо Дзаниоло овладя топката на границата на наказателното поле, влезе в него и стреля, но уцели гредата.

„Вълците“ имаха контрол върху играта, но така и не успяха да отбележат гол.

Удари на Залевски и Пелегрини не намериха целта.

В даденото от рефера продължение Педро стреля опасно, но Руи Патрисио спаси.

Жозе Моуриньо реагира с една смяна на почивката, като вкара в игра Зеки Челик, който замени Джанлука Манчини.

Николо Дзаниоло продължи да тормози защитата на Лацио и няколко пъти бе близо до добър завършващ удар, но не се получи.

В 73-ата минута символичните гости имаха шанс да вкарат и втори гол. Фелипа Андерсон получи добър пас и стреля от средно разстояние, но Руи Патрисио направи брилянтно спасяване и не позволи на топката да влезе в мрежата.

В заключителните минути на мача Рома натисна своя съперник, опитвайки да изравни резултата.

Реферът даде 8 минути продължение на мача, но мачът продължи над 100 минути, а в крайна сметка резултатът не се промени.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)