3. Ужас на "Риасор": Сълзи и страх за живота на Фернандо Торес

Ужас на "Риасор": Сълзи и страх за живота на Фернандо Торес

Атлетико направи 1:1 с Депортиво Ла Коруня след страхотен гол на Гризман, но ужасен инцидент с Торес помрачи мача

Със сълзи, вледеняващ ужас и страх за живота на Фернандо Торес завърши мача между Депортиво Ла Коруня и Атлетико Мадрид от междинния 25-и кръг на Примера дивисион. Мачът на „Риасор” завърши 1:1 в дебюта на новия треньор на Супер Депор Пепе Мел, но мачът ще се запомни с ужаса около Хлапето.

Първата официална информация от Атлетико Мадрид след мача гласеше, че Фернандо Торес има мозъчна травма и е откаран по спешност в болница, но няма никакви други подробности.

Малко след това "Марка обяви, че Торес е дошъл в съзнание и е разговарял с лекарите на път към болницата.

Атлетико нямаше загуба от Депортиво в 10 поредни мача за първенство и днес серията стана 11, но пък отборът на Симеоне изпусна две точки.

Атлетико започна много разсеяно и буквално подари гол на съперника в 13-ата минута. Вратарят Ян Облак изпълни ужасен аут, с който постави под напрежение Гонсалес, той направи лошо първо докосване и румънецът Флорин Андоне напредна към вратата, за да вкара вляво покрай Облак в близкия ъгъл за 1:0.

„Дюшекчиите” бяха много неубедителни и имаха късмет, че Годин не направи дузпа за игра с ръка, а Облак извади изстрел на Педро Москера.

След почивката атаките на Атлетико останаха на бавна скорост и Депор се справяше.

Левият бек Филипе Луис с бомбен шут нацели гредата по диагонала вдясно, но атаката продължи и след двойно подаване с резервата Яник Ферейра-Караско звездата на гостите Антоан Гризман със силен удар прехвърли излезлия леко напред Херман Лукс за 1:1 от точно 28,5 метра в средата на вратата.

Фернандо Торес беше заменил Кевин Гамейро малко преди това. В 80-ата минута Торес овладяна гърди и стреля мощно от воле вътре в наказателното поле, но Лукс направи едно от спасяванията на сезона и отби „куршума” с една ръка в движение.

Ужасът дойде в 85-ата минута. Алекс Бергантиньос удари Торес в тила в борба за висока топка, нападателят сякаш изгуби съзнание още във въздуха и падна по лице на тревата, а вратът му се изкриви по ужасяващ начин. Веднага на терена влязоха лекарски екипи с пълно оборудване за спасяването на човешки живот. Не стана ясно дали Торес си глътна езика при падането или си счупи врата, но положението беше толкова сериозно, че играчи и на двата тима си скубеха косите и плачеха.

След няколко минути лекарите обездвижиха напълно главата на Торес и го изнесоха на носилка под аплодисментите на „Риасор”. Торес е един от героите на испанския футбол, донесъл европейската титла през 2008 година с единствения гол на финала срещу Германия. Той е печелил на практика всичко в света на футбола.

До края въпреки голямото 7-минутно продължение футболът остана на втори план и всички се молеха Фернандо Торес да е добре, а мачът си завърши 1:1.

Атлетико остана 4-ти с 46 точки, Депортиво е 17-и с 20, с точка аванс пред зоната на изпадащите.

9 0 Еспаньол 25 9 9 7
Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"