3. Университатя със Златински и Ради Димитров загуби от новия лидер в Румъния

Университатя със Златински и Ради Димитров загуби от новия лидер в Румъния

Стяуа изпревари ЧФР Клуж

Стяуа срази у дома Университатя (Крайова) с 2:0 в среща от четвъртия кръг на шампионската група в румънската Лига 1 и поведе във временното класиране с две точки пред ЧФР (Клуж), който направи 1:1 в домакинството си срещу вратаря Пламен Илиев и компания от Астра (Гюргево).

Христо Златински беше титуляр за гостите от Крайова и игра цял мач, а Радослав Димитров се появи като резерва още в 5-ата минута на мястото на получилия контузия Иван Мартич. Секунди след появата в игра на българина Марко Момчилович (6) вкара първия гол в мача. До края на полувремето Златински и Димитров направиха по един пропуск от изгодни позиции. След почивката Флорин Танасе (51-дузпа) удвои аванса на домакините и оформи крайния резултат.

След загубата си Университатя е на трето място с 31 точки и по-малки шансове за титлата, изоставайки на 7 от новия лидер.
Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)