3. Уникално голово шоу на "Везерщадион" - осем гола между Вердер и Фрайбург (видео)

Байер Леверкузен постигна втори успех от началото на сезона, надвивайки Щутгарт

Отборите на Вердер Бремен и Фрайбург сътвориха истинско голово шоу в сблъсъка от третия кръг на Първа Бундеслига на Германия. Срещата, играна на „Везерщадион”, завърши с драматичен успех с 5:3 в полза на „бременските музиканти”. Като резерва за гостите пък се появи бившият нападател на Левски – Гара Дембеле. Той влезе в игра в 80-ата минута на срещата.

Гостуващия тим на Фрайбург поведе чрез Папис Демба Сисе в 7-ата минута. Напатаделят бе намерен от Йоханес Флюм и от близко разстояние прати кълбото зад Тим Вийзе за 0:1. Вердер обаче се съвзе и след няколко пропуска пред вратата на съперника, „бременските музиканти” изравниха. Точен за домакините бе Клеменс Фритц, който се разписа с глава, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на Оливер Бауман. До почивката Вердер достигна до пълния обрат, след като Клаудио Писаро се разписа в 34-ата минута, отправяйки хубав удар с десния крак.

Фрайбург изравни почти веднага след началото на втората част. С втори гол се отличи Папис Демба Сисе, който с попадението си върна гостите в срещата.

Малко след като изтече час игра на „Везерщадион”, Вердер поведе за втори път в срещата. Марко Арнаутович бе намерен от Марко Марин и с чудесен изстрел с глава заби кълбото зад Оливер Бауман. Фрайбург обаче бе твърдо решен да си тръгне с поне точка от мача и в 84-ата минута Щефан Райзингер възстанови равенството.

По всичко личеше, че мачът ще завърши при резултат 3:3. Тогава обаче се стигна до 87-ата минута, когато Павел Крмас извърши нарушение в наказателното си поле и главния съдия отсъди дузпа в полза на домакините. С отговорността се нагърби Аарън Хънт, който с удар с левия крак в долния десен ъгъл остави безпомощен Бауман. Крайното 5:3 оформи Уесли в 92-ата минута.

След победата Вердер е 4-ти с 6 точки, докато Фрайбург заема 16-ата позиция с едва 1.

В друг мач от кръга Байер Леверкузен постигна втори успех от началото на сезона, надвивайки Щутгарт като гост. Резултатът от мача бе 1:0 в полза на „аспирините”, а единственият гол бе дело на Щефан Кислинг в 28-ата минута.

След успеха Байер е на 8-ото място с 6 точки, докато Щутгарт е една позиция по-назад с 4.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)