3. Уейн Рууни полетя срещу “протестиращия” самолет и донесе победата за Юнайтед (ВИДЕО)

“Червените дяволи” намалиха огъня около Мойс след 4:1 над Астън Вила

Уейн Рууни полетя срещу  “протестиращия” самолет и донесе победата за Юнайтед (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед намали огъня около мениджъра Дейвид Мойс с важна победа след поражението от Сити. “Червените дяволи” победиха като домакин  убедително с 4:1 Астън Вила в първия двубой от 32-ия кръг на първенството.

В основата на успеха бяха двата гола на Уейн Рууни, който направи силен мач. Хуан Мата пък вкара първото си попадение с червения екип. Хавиер Ернандес-Чичарито също записа името си сред голмайсторите в самия край на срещата. Голът за бирмингамци бе дело на Ашли Уестууд. Този успех несъмнено ще вдъхне повече самочувствие на отбора за предстоящия сблъсък с Байерн Мюнхен в Шампионската лига следващата седмица.

Групата от феновете на Юнайтед, които през седмицата се заканиха да поръчат самолет с банер срещу Мойс, изпълниха думите си и машината се появи над “Олд Трафорд” минути след началния съдийски сигнал. Банерът се виждаше ясно и гласеше “Грешният - Мойс вън!”. Подкрепата обаче към шотландецът и неговите възпитаници на терена беше много по-голяма.

С вторият си гол Рууни, който реализира от дузпа, излезе на четвърто място по отбелязани голове във Висшата лига. Нападателят има вече 171, като измести Франк Лампард. Пред него са Алън Шиърър, Анди Коул и Тиери Анри.

Домакините започнаха мудно срещата и няколко минути след като се появи самолета с протестния банер гостите откриха резултата. В 13-ата минута Уестууд изпълни майсторски пряк свободен удар, топката се отбил леко в стената и не остави никакви шансове за Давид Де Хея. Това като че ли даде импулс в играта на “червените дяволи”. Те са активизираха, вдигнаха скоростта и след много добра атака в 20-ата минута резултатът бе изравнен. Шинджи Кагава напредна много добре, отправи меко центриране към Рууни, топката кацна точно на главата на английския национал, който я прати зад стража на Вила.

След това домакините продължиха да играят уверено и спокойно. Точно в самия край на първото полувреме Хуан Мата бе съборен в наказателното поле и главният съдия посочи точката за изпълнение на дузпа. Бакуна се опита да играе за топката, но не успя и препъна испансикя национал. За топката застана Рууни, който с плътен удар осъществи пълния обрат, въпреки че вратаря хвана ъгъла.

През втората част големият длъжник за Астън Вила беше Кристиан Бентеке. Той пропиля с лека ръка три изключително изгодни ситуации, като при всяка една бранителите на Юнайтед допуснаха фрапиращи грешки. Бентеке обаче така и не намери верния път към вратата на Де Хея.

Така се стигна до 57-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле Фелайни намери Мата, който с плътен шут по земя прати топката в мрежата на бирмингамци за трети път.

Девид Мойс пусна в игра Аднан Янузай, който се включи много добре и поживи атаката на домакините. В игра влезе и Чичарито за още по-голяма острота. Именно той вкара четвъртия гол в мача. До края двата отбора доиграха спокойно срещата без особени опасности и пред двете врати.