3. Удинезе на Страмачони поднесе пореден горчив хап на Лацио

Удинезе на Страмачони поднесе пореден горчив хап на Лацио

Сирил Теру отбеляза за 1:0 и "зебрите" нанесоха трето поражение на Лацио от 4 мача в Серия А

Лацио поднесе ново разочарование на своите фенове и загуби с 0:1 на своя „Олимпико” срещу Удинезе в последен мач от 4-ия междинен кръг в Серия А. Така „орлите” започнаха сезона с тревожните 3 загуби в 4 мача, докато Удинезе е на обратния полюс и има 3 успеха и загуба.

В началото Муриел опита неуспешно да изненада Маркети с удар от малък ъгъл от пряк свободен удар. Емануел Баду се сблъска случайно с Марко Пароло и беше изнесен на носилка, като изглеждаше замаян и едва се държеше в съзнание. След няколко минути той се върна все пак на терена.

В 22-ата минута стана меле – Маркети се бутна в Муриел при опит да изчисти, колумбиецът се изправи бързо и стреля към празната врата, но Новарети се беше върнал и изчисти от голлинията. Странен удар на Онази се превърна в пас за Клозе, но рекордьорът по голове на световни първенства стреля право в Орестис Карнезис.

Удинезе нанесе своя удар в 36-ата минута. Муриел разтегли на фланга за Видмер, който пусна ниско центриране и Сирил Теру се измъкна между централните защитници, за да забие в мрежата за 1:0. Муриел беше ударен при головата атака и бе изнесен на носилка, а Бруно Фернандес го замени.

Фелипе Андерсон стреля няколко пъти в аут, Теру не успя с глава, Браафхайд би покрай гредата, а Кандрева центрира добре, но нямаше кой да засече.

След почивката Удинезе тотално се окопа в своята половина. Лацио организира куп атаки, ала на всички от тях им липсваше креативност и следваха еднотипни изсипани топки, които не затрудняваха „зебрите”.

Римляните се блъскаха в черно-белия „бетон” до самия край и загубиха трети мач от първите 4 кръга в Серия А, което им отрежда 14-то място с 3 точки. Удинезе на Страмачони събра 9 и се намести на трето място зад лидерите Ювентус (12) и Рома (12), които още нямат загубени точки.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)