3. Удинезе на косъм от ЛЕ след обрат над Аталанта, Ди Натале блести

Удинезе на косъм от ЛЕ след обрат над Аталанта, Ди Натале блести

Лацио продължава да преследва "зебрите" след 2:0 над Дория, Наполи с късно 2:1 над Сиена

Отборът на Удинезе направи нова важна крачка към участието си в Европа през следващия сезон, след като днес стигна до пълен обрат с 2:1 над Аталанта. Срещата се игра на стадион "Фриули" и бе от програмата на 37-ия, предпоследен кръг на италианската Серия "А".

Бергамаските шокираха феновете на "зебрите" в 10-ата минута, когато Де Лука изведе Аталанта напред в резултата.

"Бианконерите" обаче се хвърлиха да обръщат развоя на събитията в своя полза и в 42-ата минута Алан намери Ди Натале на изгодна позиция, а ветеранът не сбърка, възстановявайки статуквото.

Втората част стартира със силен натиск на "фриуланите", който даде резултата в 52-ата минута, когато отново Ди Натале хвърли в екстаз тифозите на Удинезе, докарвайки нещата до пълен обрат след пас на Пинци.

До края на мача Удинезе не успя да отбележи нов гол, намали оборотите, но в крайна сметка съумя да запази крехкия си аванс и да се поздрави с успеха.

След победата "зебрите" вече имат актив от 63 точки на 5-о място, което е последното, даващо право на участие Лига Европа догодина, и е на 2 точки пред състава на Лацио, който пък се наложи на своя "Олимпико" с 2:0 над Сампдория.

"Орлите" бяха по-активният отбор през целия мач и заслужено стигнаха до победата, след като още в 10-ата минута Флокари се разписа за 1:0 след асистенция на Клозе.

Въпреки превъзходството си столичани трябваше до последно да треперят за успеха си. В 4-та минута на даденото от рефера продължение на мача, Ренан извърши фаул като последен в отбрана в пеналта си и реферът даде дузпа за Лацио, която бе вкарана от Кандрева за крайното 2:0.

В Неапол пък, местният Наполи, който вече си осигури второто място в крайното класиране, победи на своя "Сан Паоло" с 2:1 изпадналия по-рано днес състав на Сиена.

"Бианконерите" обаче бяха тези, които първи поведоха чрез бившия играч на родния ЦСКА - Фабрицио Грило.

През втората част обаче "небесно-сините" натиснаха и в 73-ата минута Кавани възстанови статуквото, а в даденото от рефера продължение Хамшик донесе трите точки на домакините.