3. Удине и Юве не се победиха, Милан ще зимува на върха (видео)

Удине и Юве не се победиха, Милан ще зимува на върха (видео)

Двата тима си стиснаха ръцете след 0:0 на "Фриули", треньорът на домакините бе изгонен в края

Съставите на Удинезе и Ювентус не си вкараха гол в мач от отложения първи кръг на италианското първенство и си поделиха точките на „Фриули”, с което гарантираха на шампиона Милан прозвището „есенен първенец”.

Двата отбора започнаха доста предпазливо двубоя в Удине, като през първото полувреме Ювентус успя да осъществи лек териториален натиск, но пък за сметка на това атаките на домакините бяха доста по-директни.

Като цяло обаче чистите голови положения липсваха до почивката, а и след нея.

През второто полувреме „Старата госпожа” отново се настани пред наказателното поле на Удинезе, но си нямаше и идея как да преодолее добре групираната отбрана на домакините.

В последните 20-ина минути на двубоя наставникът на „бианконерите” Антонио Конте потърси разнообразие в предни позиции, пускайки в игра Фабио Куалярела и ветерана Алекс Дел Пиеро, но ходът му донесе само частичен успех.

Дуото определено оживи играта на гостите, а осем минути преди края Куалярела не изведен добре и стреля силно от границата на наказателното поле, но право в ръцете на стража Самир Ханданович, който реши да не рискува и изби в корнер.

Домакините също имаха една добра възможност за гол, дошла именно след изпълнението на последвалия след спасяването на словенеца ъглов удар, но иначе добрата контраатака на тима не бе завършена подобаващо от капитана Антонио Ди Натале.

В самия край на двубоя пък мениджърът на домакините Франческо Гуидолин бе изгонен от главния рефер Андреа Ромео заради оспорване на съдийско решение.

Така Удинезе остана непобеден на своя земя от началото на първенството, но пък спря серията си от седем поредни победи и приключи полусезона с 32 точки в своя актив.

Ювентус пък събра с две повече, след като записа 19-и пореден мач във всички турнири без поражение.