3. Удине би Рома в края и оглави Серия А (видео)

Удине би Рома в края и оглави Серия А (видео)

Момчетата на Франческо Гуидолин удариха "вълците" с 2:0 и записаха осма поредна домакинска победа

Съставът на Удинезе оглави еднолично временното класиране в Серия А, след като спечели с 2:0 домакинството си на Рома от 12-ия кръг на първенството.

Момчетата на Франческо Гуидолин показаха, че на своя стадион „Фриули” са изключително трудно преодолим съперник, записвайки осма поредна победа на него, която обаче бе извоювана доста трудно.

Домакините започнаха по-мотивирано срещата и упражниха първоначален натиск, като в 23-ата минута чилийският халф Маурисио Исла нацели напречната греда след пас на Ди Натале, но се продължението на ситуацията бе спряна заради засада.

В края на първата част и двата отбора имаха изгодни положения за гол, но не се възползваха. Втората част премина с поделено надмощие, но в заключителните й минути 17-те хиляди зрители в Удине бяха зарадвани от ветерана Антонио Ди Натале, който в 80-ата минута откри резултата с красиво воле и така даде преднина на домакините.

Тя бе увеличена минута преди да изтече редовното време, когато Исла получи отличен пас от колумбиеца Пабло Армеро и отблизо сложи точка на спора.

След победата Удинезе събра 24 точки в своя актив и изпревари с две доскорошните лидери Лацио и Ювентус, които имат с мач по-малко. Рома остана на пета позиция със 17 точки от 12 изиграни мача.