3. Убедителен Интер прегази Бари с 4:0 (видео)

Убедителен Интер прегази Бари с 4:0 (видео)

Шампионът Интер направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като се разправи със състава на Бари, побеждавайки го с 4:0

Шампионът Интер направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като се разправи със състава на Бари, побеждавайки го с 4:0. Срещата се игра на стадион „Джузепе Меаца” и бе от програмата на 4-ия кръг на италианската Серия „А”. Милито откри за „нерадзурите” в 27-ата минута, а Ето’о направи 3:0 с две дузпи в 50-ата и 63-ата минути, а крайното 4:0 оформи Милито в 87-ата. Това бяха и първите две попадения за сезона за аржентинеца, докато за Самуел то бе осмо в първите седем двубоя за кампанията.

Иначе мачът започна с накъсана игра, но шампионите бързо наложиха стила си и в 27-ата минута Милито откри головата си сметка за този сезон, след като засече с глава центриране на Ето’о – 1:0. До края на полувремето Интер имаше още няколко изгодни възможности за гол, ала пропуски направиха Снайдер и Ето’о.

Втората част отново започна с превъзходство на „нерадзурите” и в 50-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Гежал в наказателното поле. Зад топката застана Ето’о, който хладнокръвно удвои преднината на своите.

След този гол тимът на Бари се поотвори, което даде шансове за контраатаки за шампионите. От своя страна гостите стигнаха до някои интересни ситуации пред Сезар, но те бяха пропуснати от Барето и Гежал. Така се стигна до 62-ата минута, когато Ривас фаулира Лусио в наказателното поле и реферът посочи бялата точка за втори път в този мач. Зад топката отново застана Ето’о, който и този път бе абсолютно безпогрешен – 3:0. До края на двубоя имаше време за втори гол на Милито, който падна в 87-ата минута. Тогава аржентинецът бе изведен сам срещу Жиле и не сбърка, оформяйки крайното 4:0

До края на двубоя гостите от Бари се опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но такова не падна и така Интер се поздрави с победата с разгромното 4:0.

След този успех „нерадзурите” са еднолични лидери във временното класиране с актив от 10 точки. Гостите от Бари пък са 13-и с 5 спечелени точки.

Интер – Бари 4:0

1:0 Милито 27’
2:0 Ето’о 50’ д
3:0 Ето’о 63’ д
4:0 Милито 87’

Състави:

Интер: Сезар, Киву, Самуел (Кордоба 33’), Лусио, Майкон, Станкович, Снайдер (Коутиньо 79’), Камбиасо, Пандев, Ето’о, Милито

Бари: Жиле, Масиело, Роси, Париси, Алварес (Д’Алесандро 63’), Алмирон, Донати, Барето, Кутузов (Ривас 52’), Гежал (Кастийо 62’)

Стадион: „Сан Сиро/Джузепе Меаца”