3. ЦСКА (М) и Юнайтед си поделиха по точка, Волфсбург оглави група "B" (ВИДЕО)

ЦСКА (М) и Юнайтед си поделиха по точка, Волфсбург оглави група "B" (ВИДЕО)

Думбия и Марсиал бяха точни на "Арена Химки", "вълците" удариха с 2:0 ПСВ

ЦСКА (Москва) и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в двубой от Група „B” на Шампионска лига, завършвайки при резултат 1:1. Резултатът на „Арена Химки” бе открит от домакините в 15-ата минута от Думбия, а Марсиал оформи крайното 1:1 в 65-ата минута. Българинът Георги Миланов бе сред резервите на ЦСКА, но така и не беше пуснат в игра. След равенството двата тима имат по 4 точки, на 2 от лидера Волфсбург, който тази вечер се наложи с 2:0 над ПСВ.

Юнайтед диктуваше темпото в първите минути на двубоя, но офанзивните действия на „червените дяволи” не затрудниха по никакъв начин добре подредената отбрана на руския тим. Марсиал опитваше многократно пробиви по лявото крило, но Тошич и Фернандес спираха без проблеми французина.

В първата по-сериозна атака на домакините Фернандес проби отдясно, при което Марсиал опита да спре бразилеца, но удари топката с ръка, което бе видяно от главния рефер и домакините получиха право да изпълнят дузпа. Еременко изпълни 11-метровия наказателен удар, Де Хеа усети ъгъла и отби, но отбраната на Юнайтед не реагира на време и влезлият на скорост Думбия направи точна добавка за 1:0.

В 30-ата минута Ахмед Муса видя излезлият Де Хеа и пробва с далечен удар да изненада испанеца, който обаче показа класа и успя да отклони насочената към мрежата топка в корнер. Атаките на домакините зачестиха, а това в повечето случаи довеждаше до пълен хаос в отбраната на гостите.

След почивката Луис ван Гаал изкара Швайнщайгер, който не се запомни с нищо през първите 45 минути, и вкара в игра Фелайни, което освежи играта на гостите.

Рууни засече с глава центриране в 60-ата минута, но не успя да пробие Акинфеев, който в последните 34 мача в Шампионска лига не успяваше да опази мрежата си суха.

В 65-ата минута Валенсия получи отдясно и центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Марсиал плонжира и с глава насочи топката към десния ъгъл, кълбото се отби в гредата и влезе в мрежата на домакините за 1:1.

Отборите вдигнаха оборотите, но до нови попадения не се стигна и двата тима поделиха по точка.

В другата среща от групата Волфсбург се наложи с 2:0 над ПСВ и оглави временното класиране, събирайки в актива си 6 точки от три изиграни мача.

След нулево първо полувреме домакините стигнаха до откриване на резултата веднага след почивката, като Бас Дост даде преднина на „вълците” още в 46-ата минута.

Макс Крузе удвои в 57-ата, а Локадия можеше да донесе почетно попадение на ПСВ в добавеното време на пропусна да отбележи от дузпа. Така холандците заемат последната позиция в групата с 3 точки.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона