3. Троен Меси дръпна с три точки на Реал след 3:0 над Валенсия

Троен Меси дръпна с три точки на Реал след 3:0 над Валенсия

Хеттрик на аржентинеца, „прилепите” завършиха мача с човек по-малко

Шампионът Барселона направи изключително важна крачка към защитата на титлата си, след като победи с класическото 3:0 тима на Валенсия. Срещатa се игра на стадион „Ноу Камп” и бе от програмата на 26-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Нов феноменален мач за каталунците направи носителят на Златната топка за 2009-а година Лео Меси, който вкара и трите гола за „блаугранас”. Гостите завършиха срещата с 10 души, след като Мадуро си изкара два жълти картона.

Двубоят започна с хубав изстрел на Бускетс с левия крак, но той бе блокиран от бранител на „прилепите”. В 5-та минута Алба засече с глава центриране на Мигел, но не намери очертанията на вратата.

Последваха пропуски на Пабло, Силва, Банега и Алба преди, в 32-ата минута, Барса да изпусне най-доброто си положение за първата част. Тогава Меси открадна в средата на терена и остана очи в очи със Санчес, но не можа да уцели вратата му и кълбото излезе в аут.

До края на полувремето каталунците продължиха да натискат, но не успяха да вкарат ново попадение, след като Педро и Бускетс отправиха неточни изстрели.

Втората част започна със силен натиск на домакините, но пропуски в началото направиха Шави, Меси, Анри и Милито. Така се стигна до 56-ата минута, когато Шави намери Меси отдясно на наказателното поле, аржентинецът навлезе към центъра, премина през трима бранители и с премерен изстрел във вратарския ъгъл направи 1:0.

След гола играта се понакъса, което изнерви гостите и в 69-ата минута Мадуро си изкара втори жълт картон и така остави своите с човек по-малко на терена. Последва по един неточен удар на Анри и Меси преди да дойде 81-ата минута, когато аржентинецът удвои преднината на своите с втория си гол в мача. Тогава той получи от Анри на десния фланг, навлезе към наказателното поле и с хубав шут с левия крак прати кълбото в далечния ъгъл на Санчес – 2:0.

Само 2 минути по-късно отбраната на „прилепите” отново се пропука, след като пак Анри подаде отново към Меси, който този път с техничен изстрел с десния крак прокара топката зад Санчес за крайното 3:0.

След тази победа Барселона отново е едноличен лидер в Примера с актив от 65 точки, на 3 пред 2-ия Реал, но „белия балет” играе утре с Валядолид. Гостите от Валенсия пък остават 3-и с 47 точки.

Барселона – Валенсия 3:0