3. Три дни по-късно Интер победи на „Артемио Франки” и е на финал за Купата на Италия (видео)

Ето'о вкара единственото попадение за "нерадзурите", а Моуриньо отново показа арогантността си

Интер се класира на финала за Купата на Италия след втора минимална победа с 1:0 над Фиорентина.

Три дни след като „нерадзурите” направиха равенство с Фиорентина на "Артемио Франки", с което загубиха лидерската си позиция в Серия "А", шампионите успяха да надиграят "виолетовите", а попадението бе дело на камерунеца Самуел Ето’о в 57-ата минута.

Така Интер достигна пети финал в последните шест години и ако отборът на Рома отстрани Удинезе ма 21-ви април, което е почти сигурно, то двата отбора ще се срещнат за уникалния пети път от 2004 г. насам, когато започна битката за трофея между тях. Досега "нерадзурите" и "вълците" са си разделили по два победи в тези финали.

Запомнящо се в срещата отново бе и поведението на Жозе Моуриньо. Португалецът изведе своя отбор 10 минути по-късно за началото на второто полувреме, което изкара извън нерви рефера от мачовете Реал М - Лион и Ман Юнайтед - Байерн Никола Рицоли, който обаче не изгони треньора на Интер.

Срещата започна с множество разигравания в центъра. Играчите на Жозе Моуриньо играеха по-дефанзивно от своите съперници, но все пак в 16-ата минута те стигнаха първи до добро положение. Майкон проби по крилото и центрира. Секунди преди Ето’о да наниже топката във вратата обаче, Фрей излезе и се намеси решително.

Малко по-късно добра възможност се откри и пред Балотели, който се измъкна добре от защитата на „виолетовите” и стреля, след като навлезе в наказателното поле, но не успя да открие резултата.

Последва и най-чистото положение през първата част. То бе пред вратата на Жулио Сезар. Монтоливо центрира към Джилардино, който бе оставен абсолютно непокрит от защитата на „нерадзурите”. Нападателят успя да спре топката и да отправи изстрел, който мина между краката на стража на Интер. Изневиделица обаче отзад се появи Тиаго Мота, който притича и изчисти топката от голлинията. Така за 25 минути игра двата отбора си размениха по едно чисто положение.

До края на полувремето играта се пренесе по фланговете на терена и феновете на „Артемио Франки” станаха свидетели на няколко прострелни центрирания, но само едно от тях се оказа малко по-опасно. Ето’о проби добре и центрира в зоната на малкото наказателно поле. Секунди преди Балотели да отправи изстрел, защитник на Фиорентина се намеси и изби в коренр, след който бе даден край на първата част.

Втората част започна с 10 минути по-късно, след като отборът на Интер остана в съблекалнята дълго над позволеното, след което целият тим, както и помощниците изчакаха Моуриньо да заеме своето място на скамейката и тогава излязоха от тунела. Това се счита, като пореден протест на Специалния срещу съдииството в Италия, но този път причината не е ясна.

Още в 48-ата минута „нерадзурите” можеха да открият резултата, след като Балотели отправи страхотен изстрел от около 35 метра, но Фрей с прекрасна изява извади топката в корнер.

В 57-ата минута Ето’о откри резултата. Бразилецът Тиаго Мота подаде от много трудна позиция изключителен извеждащ пас към точката на дузпата, където нападателят бе умело избягал от изкуствената засада. Камерунецът си спря с класа топката и с техничен изстрел в горния десен ъгъл матира Фрей – 0:1.

Балотели, който започна като титуляр в тази среща, след като изкара доста дълго време извън сметките на Моуриньо, бе изваден в 64-ата минута.

След попадението, което получиха, играчите на Чезаре Прандели започнаха да атакуват много повече, но така и не стигаха до чисто положение. „Нерадзурите” приеха играта в своята половина и чакаха своя момент на контраатака. Точно от такова положение Интер можеше да направи класирането си на финала сигурно, след като в 75-ата минута Киву отне топката от Монтоливо и стигна до наказателното поле на Фрей, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Три минути по-късно Фиорентина стигна до първото добро положение през втората част, но след като Йоветич бе изведен добре в наказателното поле, но стреля в Сезар и топката бе отбита в корнер.

До края на срещата „виолетовите” продължаваха да натискат, но не създадоха чисто голово положение, с което прекратиха участието си в турнира за Купата на Италия на ½-финал.

С този резултат Интер продължава убедително към финала за Купата на Италия.

Фиорентина – Интер 0:1 (общ резултат 0:2)
0:1 Ето’о 57’

Фиорентина: Фрей , Кролдруп , Натали (Гоби 75’), Фелипе, Де Силвестри, Кристиян Санети, Варгас (Керисон 61’), Монтоливо, Йоветич, Джилардино, Маркиони (Сантана 61’);
треньор: Чезаре Прандели;

Интер
: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву, Балотели (Милито 64’), Хавиер Санети, Кордоба, Мота (Марига 79’), Ето’о (Камбиасо 64’), Мунтари;
треньор: Жозе Моуриньо;

Жълти картони
: Варгас (Фиорентина), Кордоба, Балотели, Мота, Киву (Интер);
Съдия: Никола Рицоли;
Стадион: „Артемио Франки”, Флоренция;

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1