3. Трети пореден хикс за Фрайбург след 1:1 с Хановер у дома

Трети пореден хикс за Фрайбург след 1:1 с Хановер у дома

Волфсбург – Майнц завършиха 2:2, а Кайзерслаутерн – Херта 1:1

Съставът на Фрайбург записа трето поредно реми в Бундеслигата, след като направи 1:1 с Хановер 96 в мач от 15-ия кръг на надпреварата.

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле, който в последния мач откри головата си сметка за новия си тим, остана на пейката до 83-ата минута, когато замени Щефан Рейсингер.

Преди това Феликс Бастианс даде преднина на гостите с гол в собствената си врата минута преди почивката, а в 67-ата минута голмайсторът на домакините Папис Сисе подели точките.

С тях Фрайбург вече има 13 в своя актив, докато Хановер събра 21.

Междувременно Волфсбург пропусна да спечели домакинството си на Майнц 05 от същия кръг, въпреки че до 70-ата минута водеше с две попадения, но в крайна сметка продължи традицията да не надделява у дома над гостите от 2007 година насам, взимайки само точка след 2:2.

Първото попадение на „Фолксваген Арена” вкара хърватския нападател на „вълците” Марио Манджукич. В 10-ата минута Супер Марио вкара осмото си попадение през сезона, а четири минути преди паузата бранителят на гостите Ян Кирчхов удвои преднината на Волфсбург, отбелязвайки си автогол. След паузата отборът на Майнц, който през миналия кръг надви с 3:2 колоса Байерн (Мюнхен), върна един гол, дело на Иваншитц от дузпа в 70-ата минута, а в 81-ата минута резервата Чупо-Мотинг изравни резултата. В края Волфсбург остана и с човек по-малко, след като Макото Хасебе бе изгонен заради втори жълт картон.

Така „вълците” вече имат 17 точки, с една повече от своя днешен опонент.

Българският нападател Илиян Мицански пък отново не попадна в групата на своя Кайзерслаутерн при домакинското равенство 1:1 срещу отбора на Херта.

Близо 37 хиляди фена на „червените дяволи” изпаднаха в екстаз още в 6-та минута, когато Хубник си отбеляза автогол и домакините излязоха напред в резултата. Още в 14-ата минута обаче Рафаел възстанови статуквото, като това се оказа и последният гол в двубоя.

След хикса Кайзерслаутерн заема 16-о място във временното класиране с актив от 14 точки, докато столичани са 9-и с 19 пункта.
Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм