3. Трагичен Милан измъкна точката в Бергамо с човек повече

Трагичен Милан измъкна точката в Бергамо с човек повече

Кризата при "росонерите" се разраства с пълна сила

Италианският гранд Милан продължава серията си без спечелена победа. Днес момчетата на Леонардо завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Аталанта и дори можеха да загубят срещата, въпреки че през по-голямата част от мача играха с човек повече. Домакините от Бергамо поведоха рано в резултата и се затвориха, играха повече от 50 минути с човек по-малко и бяха на броени минути от това да вземат първите си три точки през новия сезон.

Аталанта започна доста навито мача и още в 9-ата минута можеше да поведе в резултата, но удар на Хайме Валдес премина в близост до вратата на Сторари. Малко по-късно и Радованович пробва своя късмет, но и той бе неточен, за да се стигне до 21-ата минута, когато Тирибоки оползотвори добрата игра на своя отбор. Той получи топката в наказателното поле от Дони, защитата на Милан не реагира адекватно, а гологлавият нападател на домакините стреля по земя и прати коженото кълбо в долния десен ъгъл за 1:0.

Милан опита да върне попадението и понатисна своя съперник, но яловите атаки на „росонерите” така и не затрудниха вратарят на Аталанта и защитата пред него. За сметка на това домакините играха на контраатака и можеха да вкарат втори гол, но Дони и Тирибоки пропуснаха от добри позиции. Стигна се до 39-ата минута, когато Радованович получи спорен втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко. Въпреки численото си предимство обаче, Милан така и не създаде опасно положение за гол до края на почивката.

За всички на стадио „Атлети Адзури ди Италия” бе ясно, че домакините предимно ще се защитават, след като са останали с 10 човека, а Милан ще атакува в търсенето на гол. „Росонерите” взеха инициативата от самото начало, но бавната и вяла игра на Пирло и Зеедорф така и не доведе до опасно положение пред вратата на Копола. Едва в 61-ата минута Алешандре Пато излезе на чиста стрелкова позиция, но от малкото наказателно поле стреля право в тялото на вратаря. Малко по-късно пък Патока нацели и напречната греда при добавката си след удар на Зеедорф, който бе спасен от Копола.

Натискът на Милан продължи, в игра се появиха Роналдиньо и Индзаги, и именно бразилецът успя да върне гола в 83-ата минута. Алесандро Неста го намери в наказателното поле с хубав извеждащ пас, овладя на гърди и отблизо разстреля стража на гостите за 1:1. До края на срещата Милан стигна до нови 2 положения за гол и можеше да се поздрави с успеха, но те бяха пропилени от Кларънс Зеедорф и така резултатът остана непроменен.

Така след този мач Милан е на 11-о място с актив от 9 точки, а Аталанта е на предпоследната, 19-а позиция с едва 3 точки и без спечелена победа.

Аталанта – Милан 1:1
1:0 Тирибоки 21’
1:1 Роналдиньо 83’