3. Трагедия за Балъков (видео)

Трагедия за Балъков (видео)

Пета поредна загуба за Бала в Бундеслигата, изпадането е въпрос на дни или часове

Воденият от Красимир Балъков Кайзерслутерн допусна пета поредна загуба под ръководството на българина и вече няма какво да спаси тима от изпадане. В 31-ия кръг на Бундеслигата „червените дяволи” направиха нова издънка и паднаха у дома с 0:2 от Нюрнберг.

Кайзерслутерн игра много нервно пред 42 000 души на „Фриц-Валтер Щадион” и си заработиха набързо три жълти картона през първата част.

В края на полувремето безпомощният Бала на пейката видя как Даниел Дидави даде аванс на Нюрнберг – 0:1.

Второто полувреме не донесе повече щастие на първия български мениджър в немския елит. Чешкият таран Томаш Пекарт направи 0:2 в 73-ата минута, удължавайки серията от над 20 мача поред без победа на „лаутерите”.

Кайзерслаутерн е на дъното с 20 точки, докато Нюрнберг е 11-ти с 38. Всяка следваща точка за Кьолн или Херта в Бундеслигата ще означава отпадане за Кайзерслаутерн.

Конкурентите на Кайзерслутерн в битката за оцеляване продължават да трупат ценни точки.

Херта измъкна точка на „Бай Арена” след голово шоу 3:3 като гост на Байер Леверкузен. Берлинчани играха с 10 души от 66-ата минута, но намериха сили да спечелят точката.

Андреас Шурле изведе „аспирините” напред в края на първата част, но головата фиеста се разигра през вторите 45 минути.
Щефан Кислинг направи 2:0 в 51-ата, но последва забележително нещо.

Пиер Мишел Ласога намали за 2:1 в 61-ата. В 65-ата Леван Кобиашваили бе изгонен с директен червен картон, а домакините получиха дузпа. Капитанът Симон Ролфес обаче се изложи от бялата точка и пропусна.

Това сякаш даде нови сили на Херта и „Старата дама” обърна мача. Два гол на резервата Тунай Торун в 71-ата и 77-ата минута обърнаха двубоя наопаки за 2:3.

Все пак с човек повече Леверкузен не допусна загуба и Щефан Кислинг с втория си гол за деня направи зрелищното 3:3.

Херта е предпоследен с 28 точки, на една от Кьолн и плейаута за оставане в елита. Леверкузен е на 6-то място в битка за Лига Европа.

Новакът Аугсбург изкова безценен успех като гост на Волфсбург.

Торстен Орл изведе Аугсбург напред във фаталната 13-та минута пред над 25 000 зрители на „Фолксваген Арена”. Марио Манджукич асистира на Патрик Хелмес и „вълците” изравниха за 1:1 в 27-ата.

Защитникът Себастиан Лангкамп хвърли в бурна радост гостите две минути преди края – 1:2 и три точки за Аугсбург.

Аугсбург е на 15-та позиция с 33 пункта, а Волфсбург е 10-ти с 40.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)