3. Тотнъм взе скалпа на европейския шампион след 3:1 в Лондон (видео)

Тотнъм взе скалпа на европейския шампион след 3:1 в Лондон (видео)

Гарет Бейл с две асистенции

Отборът на Тотнъм постигна изключително престижна победа в Шампионската лига, след като победи с 2:1 европейския клубен шампион Интер. Срещата се игра на стадион „Уайт Харт Лейн” и бе от програмата на група „А” на надпреварата. Ван дер Ваарт откри за „шпорите” в 18-ата минута, Крауч удвои в 61-ата, Ето’о върна интригата в 80-ата, а крайното 3:1 оформи Павлюченко в 89-ата минута.

Двубоят започна с по един неточен удар на Снайдер и Ето’о, а първият точен изстрел в срещата дойде в 9-та минута, когато Модрич опита късмета си с десния крак, но Кастелаци се намеси. В 17-ата минута пък Снайдер шутира силно с десния крак, ала Кудичини се намеси и спаси.

Така се стигна до 18-ата минута, когато Модрич отне на Мунтари и върна елегантно в наказателното поле, където Ван дер Ваарт стреля мигновено и прати в екстаз публиката на „Уайт Харт Лейн” – 1:0.

След този гол Тотнъм продължи да доминира и до края на полувремето с пропуски се отчетоха Бейл, Крауч, Ван дер Ваарт и Хъдълстоун. За „нерадзурите” пък с неточни шутове се запомниха Санети, Мунтари и Лусио. В 43-ата минута пък Снайдер изпрати една от марковите си бомби към горния десен ъгъл на Кудичини, ала италианецът се разтегна максимално и със сетни сили изби в корнер.

Втората част започна с по-спокойна игра, но постепенно младата звезда на домакините Гарет Бейл започна все по-често да притеснява отбраната на „нерадзурите”. В 52-ата минута той стреля неточно, а малко по-късно намери на добра позиция Крауч, но изстрелът на англичанина бе спасен от Кастелаци.

Така дойде 61-ата минута, когато именно Бейл проби по феноменален начин отляво и центрира фалцово към Крауч, който изпревари Самуел и с десния крак удвои преднината на лондончани – 2:0.

След това попадение домакините изненадващо се прибраха в своята половина и отстъпиха инициативата на Интер, чакайки възможностите си на контраатака. В 63-ата минута Биабиани шутира опасно към вратата, ала Кудичини спаси, а в 71-ата се справи и с удар на Ето’о.

В 80-ата минута обаче нямаше какво да помогне на „шпорите”, след като Снайдер изведе Ето’о на добра позиция, камерунецът надбяга Хътън и с плътен шут с десния крак прати кълбото в далечния ъгъл на вратата на Тотнъм – 1:2.

След гола италианците продължиха да натискат и в 81-ата минута Ето’о отново затрудни Кудичини, но този път италианецът спаси. В 89-ата минута обаче, при една контраатака на Тотнъм, Бейл отново направи смешна отбраната на гостите, след като премина през Лусио и подаде остро в малкото наказателно поле, където резерва Павлюченко засече за крайното 3:1.

След тази победа лондончани се изкачиха на върха във временното класиране с актив от 7 точки, колкото има и тимът на Интер, който обаче е с по-лоши показатели в преките двубои.

Тотнъм – Интер 3:1

1:0 Ван дер Ваарт 18’