3. Тотнъм се справи с Вила в Бирмингам (ВИДЕО)

Тотнъм се справи с Вила в Бирмингам (ВИДЕО)

"Шпорите" биха с 2:0, Сашо Тонев с 11 минути

Отборът на Тотнъм продължава със стабилните си изяви от началото на сезона, след като днес победи с 2:0 състава на Астън Вила. Срещата се игра на стадион "Вила Парк" и бе от програмата на 8-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал Александър Тонев започна мача от резервната скамейка, като се появи в игра в 79-ата минута, но не се запомни с почти нищо.

В хода на срещата, в 31-ата минута страничният съдия Дейвид Брайън беше ударен по гърба от хвърлена от трибуните димка. Инцидентът стана малко, след като Андрос Таунсенд даде аванс на “шпорите” в 31-ата минута. Предполага се, че димката е била хвърлена от сектора с феновете на лондончани.

Съдията на двубоя Фил Дауд за кратко спря мача, за да провери състоянието на своя колега. Малко след това играта беше подновена.

До края на полувремето гостите продължиха да натискат, но Гузан спаси удари на Таунзенд и Паулиньо.

В 69-ата минута Роберто Солдадо покачи на 0:2. Холтби подаде към Паулиньо, който с перфектно докосване изведе Солдадо. От около десетина метра испанецът стреля точно, оформяйки крайното 2:0.

След успеха Тотнъм е на пето място с 16 точки, колкото има и заемащият четвърто място отбор на Манчестър Сити. Астън Вила е 13-и с актив от 10 т.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър