3. Тотнъм с лесна победа над Ман Сити, Марто с 20 минути игра

Тотнъм с лесна победа над Ман Сити, Марто с 20 минути игра

Отборът на Тотнъм постигна лесна победа с 3:0 над тима на Манчестър Сити и продължава с убедителното си представяне в Премиършип през този сезон.

Отборът на Тотнъм постигна лесна победа с 3:0 над тима на Манчестър Сити и продължава с убедителното си представяне в Премиършип през този сезон. Срещата се игра на стадион “Уайт Харт Лейн” и бе от програмата на 17-ия кръг на английската Висша лига. За гостите 20 минути записа българският национал Мартин Петров, който се появи в игра в 71-ата минута на мястото на Найджъл Де Йонг.

Двубоят започна доста равностойно като двата тима рядко намираха път до противниковата врата. След първите 20-инa минути домакините все пак успяха да осъществят превес и започнаха да пресират опонента си. Така дойде 37-ата минута, когато “шпорите” откриха резултата. Тогава Ленън центрира отдясно, Крауч стреля с глава, кълбото срещна тялото на Айрлънд и попадна в краката на Кранчар, който отблизо не сгреши за 1:0. До края на първата домакините пропуснаха още няколко възможности чрез Крауч и Дефо, но резултатът остана непроменен.

През второто полувреме “шпорите” продължиха да търсят активно второ попадение, което да ги успокои и в крайна сметка съумяха да го постигнат в 54-ата минута чрез основния си голмайстор Джърмейн Дефо. Тогава Крауч свали с глава за нисичкия нападател, а той от воле прати кълбото в мрежата на Гивън за 2:0. Крайното 3:0 оформи Кранчар с втория си гол в срещата в 93-ата минута, след като бе най-съобразителен след ъглов удар.

След този успех Тотнъм е на 5-о място във временното класиране с актив от 30 точки, докато “гражданите” са 8-и с 26 спечелени точки.