3. Тоти влезе в историята при 2:2 между Рома и Фиорентина (видео)

Тоти влезе в историята при 2:2 между Рома и Фиорентина (видео)

Италианецът с два гола, вече има 201 попадения в Серия „А”

Отборът на Рома направи нова грешна стъпка в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като завърши наравно 2:2 с тима на Фиорентина. Срещат се игра на стадион „Артемио Франки” и бе от програмата на 30-ия кръг на италианската Серия „А”.

Емблематичният капитан на „вълците” Франческо Тоти изнесе поредното си представление, като вкара и двата гола за столичани. С попаденията си Принца на Рим мина границата от 200 гола в Калчото и вече има 201 попадения в Серия „А”.

Двубоят започна малко по-организирано за гостите, които изтърваха някои хубави възможности в първите минути чрез Менез и Тадей. След началните 15 минути обаче „виолетовите” изнесоха играта към центъра на терена и резултатите не закъсняха.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Муту получи пред наказателното поле, напредна мощно в него и след като финтира Жуан с плътен удар по земята прониза Дони за 1:0.

Радостта на Фиорентина от това попадение обаче изтрая едва няколко минути, тъй като 27-ата Рийзе бе спънат в пеналта на домакините и реферът отсъди дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от Франческо Тоти, който записа своя гол номер 200 в Серия „А”.

След гол „виолетовите” отново натиснаха и в 34-ата минута стигнаха до ново попадение, след като Муту центрира отдясно, а непокритият Гамберини с десния крак покачи на 2:1.

До края на полувремето двата тима изпуснаха по още едно чисто положение, но нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част стартира с по-добра игра на Фиорентина и в 50-ата минута Варгас бе много близо до това да покачи на 3:1, след като засече от воле центриране отдясно, ала за негово съжаление кълбото срещна напречната греда.

Само 120 секунди по-късно Тоти попари за втори път „Артемио Франки”, след като бе намерен в наказателното поле от Рийзе и с плътен удар с десния крак в далечния ъгъл направи 2:2.

След този гол темпото на игра поспадна, а двата тима започнаха да действат далеч по-предпазливо. Като цяло обаче „вълците” бяха по-активният отбор, но пропуски направиха Менез, Тоти и Тадей.

До края на двубоя обаче нови голове нямаше и така Фиорентина и Рома завършиха наравно 2:2.

След хикса столичани се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 50 точки, на 4 зад 4-ия Лацио. Домакините от Флоренция пък са 9-и с 41 пункта.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)