3. Торино препъна "нерадзурите" на "Сан Сиро" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Торино препъна "нерадзурите" на "Сан Сиро" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима завършиха наравно 2:2, груби грешки в отбраната на домакините

Отборите на Интер и Торино завършиха наравно 2:2 в мач от 22-ия кръг на Серия А.

Зрителите на „Сан Сиро” станаха свидетели на изключително интересен и равностоен двубой, който можеше да завърши с краен успех както за единия, така и за другия отбор, но в крайна сметка двата тима си поделиха по една точка.

Кристиян Киву откри резултата още в 5-ата минута след фамозно изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле, което не остави никакви шансове на стража на гостите.

Груба грешка на Гуарин при изнасянето на топката в 22-ата минута позволи на Рикардо Меджорини да отнеме кълбото и да го запрати неспасяемо с левия крак в горния десен ъгъл зад Самир Ханданович.

В 52-ата минута отборът на Торино сътвори пълен обрат след като Алесио Черчи намери с добро центриране успоредно на голлинията оставения непокрит Меджорини, за когото не бе трудно да отбележи второто си попадение в мача. И при този гол обаче защитата на „нерадзурите” не бе на ниво.

В крайна сметка в 67-ата минута тимът на Интер успя да се добере до равенството след като Занети нахлу отдясно в наказателното поле на гостите и след като стигна почти до аутлинията, видя много добре резервата Естебан Камбиасо на далечната греда, който от десетина метра нямаше проблем да се разпише в полуопразнената врата.

След изранителния гол домакините се впуснаха в нападание в търсене на пълния успех, но техният натиск не доведе до желания резултат.

Вместо това секунди преди последния съдийски сигнал Меджорини можеше да се превърне в истински герой за торинци след като получи топката на границата на наказателното поле и  веднага отправи мощен удар с левия крак, който обаче бе отразен с вещина от Ханданович.

Това бе второ поредно равенство за тима на Интер, който в миналия кръг завърши 1:1 с Рома. По този начин "нерадзурите" останаха на четвърта позиция с актив от 40 точки, докато Торино е 12-и с 27.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе