3. Торес донесе точка на Милан с дебютния си гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Торес донесе точка на Милан с дебютния си гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" наваксаха два гола пасив чрез Торес и Хонда за 2:2 при гостуването на Емполи

Фернандо Торес вкара хубав гол при дебюта си като титуляр за Милан, но това стигна само за 2:2 при гостуването на новака Емполи в 4-ия кръг на Серия А. Тосканците взеха ранен аванс от два гола, но Торес и Хонда донесоха точка на Милан, който напълно доминираше през втората част.

Индзаги заложи за първи път като титуляри на привлечените под наем от Челси Фернандо Торес и Марко ван Гинкел, но Есиен, Алекс, Сапонара, Диего Лопес и Монтоливо бяха контузени.

Милан започна сезона с две поредни победи преди да вкуси поражението след 0:1 от шампиона Ювентус.

Мачът на „Карло Кастелани” започна вяло до 13-ата минута, която се оказа фатална за „рооснерите”. Защитата затвърди впечатленията за слабо представяне и след центриране на Валдифиори от корнер Тонели беше оставен да засече с глава за 1:0 с помощта на далечната греда.

Емполи можеше набързо да поведе с 2:0, но Абиати спаси нисък удар на Весино. Безобразната игра на гостите обаче бързо доведе до втори гол. Късо изпълнение на пряк свободен удар изненада заспалата отбрана, Тавано леко отклони зад гърба на Бонера и Мануел Пучарели отблизо покачи на 2:0.

Ван Гинкел беше изнесен на носилка с контузия в глезена и беше заменен от Джакомо Бонавентура. Веднага след смяната Верди беше изведен зад защитата на Милан, но прехвърлящият му удар мина на сантиметри над целта.

Милан създаде нещо опасно за първи път чак в 34-ата минута, когато вратарят на Емполи изби удар на Хонда, а после Торес стреля право в стража.

„Росонерите” все пак успяха да се върнат в мача преди почивката. Абате центрира отдясно, а Торес засече параболично с глава и топката спря в далечния ъгъл – 2:1.

Емполи пропусна да си върна солидния аванс в началото на втората част и Тавано би непростимо слаби и неточно, останал очи в очи с Абиати.

Грешката веднага беше наказана и в следващата 57-а минута Абате подаде на Хонда, японецът слаломира като на шега между защитниците и с добре пласиран нисък удар изравни за 2:2.

Милан имаше шансове и да спечели, но късметът обърна гръб на тима. Торес финтира двама защитници и заложи топката за Жереми Менес, но силният шут на французина срещна напречната греда.

Торес стреля покрай  далечната греда от малък ъгъл, а Мирко Валдифиори си изпроси два жълти картона само за минута в края и Емполи устрои малка барикада в края, когато успя да удържи точката.

Милан изравни Верона със 7 точки на трето място, а Емполи взе втора точка в шампионата.

Мактоминей: Конте запали огъня