3. Титлата пое към „Камп Ноу” след 2:0 за Барса в 160-ото „Ел Класико”

Титлата пое към „Камп Ноу” след 2:0 за Барса в 160-ото „Ел Класико”

Меси откри в 33-ата минута, а Педро оформи крайното 2:0 в 56-ата

Шампионът на Испания, Европа и света Барселона направи колосална крачка към защитата на титлата си в Примера, след като победи кръвния враг Реал (Мадрид) с 2:0 в мегадербито на европейския футбол. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 31-ия кръг на Ла Лига. Меси откри в 33-ата минута, а Педро оформи крайното 2:0 в 56-ата. Това пък бе юбилеен 40-ти гол за аржентинеца за сезона във всички състезания в юбилейното 160-ото „Ел Класико” между двата тима.

Двата отбора започнаха предпазливо срещата, но малко по-организирани в началните минути изглеждаха домакините. Преимуществото им обаче се изрази в няколко слизания на Марсело по лявото крило, както и задържане на топката от Кристиано Роналдо в предни позиции, което караше защитата на Барса да бъде постоянно нащрек.

Около 20-ата минута, за ужас на феновете на „белия балет”, именно португалецът получи някаква травма и си личеше, че му коства много усилия да се придвижва. Впоследствие обаче, най-скъпият играч в историята се отърси от контузията си и успя да завърши полувремето. В 27-ата минута дойде и първият изстрел по посока на една от двете врати, който бе дело на Чаби Алонсо, но топката излезе в аут.

Така дойде 33-ата минута, когато Барселона откри резултата по шампионски с първото си чисто положение. Тогава Меси напредна през центъра, подаде за Шави, който с елегантен пас го изведе в наказателното поле зад гърба на Албиол, аржентинецът овладя на гърди, смени посоката, финтирайки бившия защитник на Валенсия и с десния крак съумя да преодолее Икер Касияс за 1:0.

След попадението Реал опита да промени развоя на събитията, но „кралете” изглеждаха леко стъписани и допускаха досадни грешки в центъра на терена. Все пак в 41-ата минута пред домакините се откри страхотна възможност за изравняване на резултата, след като Игуаин бе изведен в лявата част на наказателното поле, но ударът му с левия крак бе много неточен и премина високо над вратата на Валдес.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за каталунците.

Втората част започна с хаотичен натиск на Реал и в 51-ата минута „кралския клуб” бе близо до попадение, след като Марсело стреля с десния крак извън границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Валдес. В 55-ата минута Роналдо получи в наказателното поле и стреля с левия крак, но стражът на „блаугранас” изби и в ответната контраатака и магьосникът в центъра на терена Шави изведе Педро зад гърба на отбраната на Реал, нападателят напредна и хладнокръвно преодоля Касияс с удар по земята с левия крак – 2:0.

След гола последва натиск от страна на „белия балет”, докато каталунците започнаха да чакат възможностите си на контраатака. В 59-ата минута домакините можеха да се върнат в мача, след като резервата Гути изведе по брилянтен начин Игуаин очи в очи с Валдес, но аржентинецът стреля право в тялото на стража на шампионите.

С течение на времето играчите на Реал опитваха да натискат все повече и успяха да отправят няколко опасни изстрела към вратата на гостите. Роналдо опита късмета си на три пъти, но Валдес спаси, а стражът на каталунците отрази и изстрели на Гути и Ван дер Ваарт. В 72-ата минута пък Барса пропусна да направи преднината си класическа, след като Шави пусна поредния гениален пас по въздух, Меси овладя на гърди и стреля мигновено с левия крак, но Касияс изби в ъглов удар.

След това положение темпото на игра поспадна и играчите на „белия балет” изглеждаха крайно демотивирани. Все пак в 93-ата минута Рамос центрира отдясно в наказателното поле, където Бензема стреля опасно с глава, но кълбото премина на сантиметри от лявата греда на Валдес.

До края не падна нов гол и така Барселона направи гигантска крачка към защита на титлата си в Примера, след като надигра с 2:0 Реал (Мадрид) на собствения му „Сантяго Бернабеу” в 160-ото юбилейно "Ел Класико".

След тази победа каталунците вече са еднолично начело във временното класиране с актив от 80 точки, на 3 пред кръвния враг Реал.

Реал (Мадрид) – Барселона 0:2

0:1 Меси 33’
0:2 Педро 56’

Стартови състави:

Реал: Касияс, Рамос, Албиол, Гарай, Арбелоа, Гаго, Алонсо, Марсело (Гути 57’), Ван дер Ваарт (Раул 69’), Роналдо, Игуаин (Бензема 79’)

Барселона: Валдес, Пуйол, Пике, Милито (Маркес 79’), Максуел (Иниеста 63’), Бускетс, Шави, Кейта, Алвеш, Меси, Педро

Жълти картони: Албиол, Алонсо, Рамос, Гарай (Реал); Шави, Алвеш, Меси, Максуел (Барселона)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Рефер: Мехуто Гонсалес

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1