3. Светлината пак угасна за Манчестър Сити на "Стейдиъм ъф лайт" (ВИДЕО)

Светлината пак угасна за Манчестър Сити на "Стейдиъм ъф лайт" (ВИДЕО)

Съндърланд победи "гражданите" за 4-и пореден път у дома, Фил Бардзали вкара гола за 1:0

Съндърланд отново доказа, че е истинска черна котка за Манчестър Сити и победи „гражданите” с 1:0 на „Стейдиъм ъф лайт” в 11-ия кръг на Висшата лига. Фил Бардзли вкара победния гол за отбора на Гус Пойет, който за 4-и пореден път победи Сити като домакин.

За Пойет това бе трета поредна победа от три мача на собствен терен като мениджър на Съндърланд. Сити пък доказа, че този сезон играе много трудно като гост във Висшата лига и вече има една победа, едно реми и цели 4 загуби навън.

Манчестър Сити има най-много голове във Висшата лига до момента (28), но днес „гражданите” сякаш стреляха с халосни патрони и така и не намираха целта. В мача Съндърланд – Манчестър Сити нямаше нулево равенство за първенство от 1938 година насам.

„Черните котки” не бяха опазвали суха мрежа в 14 поредни мача, но това не им попречи да спрат може би най-страховитата атака в Англия.
Джо Харт отново остана на пейката, а румънският страж Костел Пантилимон пазеше вратата.

Стартът на мача бе направо приспивен за стандартите на Премиършип, като чак в 13-ата минута Флетчър пропусна първата добра възможност с неточен удар от чиста позиция.

Себастиан Ларсон много грубо влезе с бутоните напред срещу Хави Гарсия в центъра на терена и бе късметлия, че Майк Дийн не му показа дори жълт картон.

Изненадващо или не, Съндърланд поведе в 21-ата минута, а впоследствие този гол се оказа с цената на 3 точки. Уес Браун изрита силно топката напред, Милнър и Демикелис не се справиха, а защитникът на домакините Фил Бардзли овладя, а после завъртя в далечния ъгъл на Пантилимон за 1:0.

Густаво Пойет викаше, подскачаше и даваше енергични указания от тъча, докато колегата му Мануел Пелегрини приличаше повече на своите играчи на терена, застинал в недоумение.

Сити опита натиск, но за цялото владеене на топката, което имаше, така и не създаде достатъчно шансове за гол. Един от редките такива дойде в 32-ата минута, но Агуеро с глава на втора греда на намери целта.

След почивката изцяло се играеше пред вратата на домакините, но Сити така и не се хвърли смело в атака и през повечето време безцелно си подаваше топката около наказателното поле.

Хесус Навас влезе на почивката, като това даде повече скорост на фланга, но не и нужната острота вътре в наказателното поле.
Агуеро надигра Челюстка на крилото и сервира за Навас, но бившият играч на Севиля от непосредствена близост стреля право в застаналия на голлинията Бардзли.

Два удара на домакините минаха покрай целта, а Коларов със свиреп шут успя само да изплаши феновете на домакините много близо до гредата.

Агуеро опита сам да изравни, но Вито Маноне изби диагоналният му удар. Един Джеко замени Негредо и веднага стреля силно, Маноне боксира, а добавката на Кун бе неочаквано неточна от 10-ина метра.

Босненецът не бе точен с глава, а после още един опит на Коларов се размина с вратата.

До края косата на Пелегрини побеля още малко, но гол така и не падна в мрежата на Съндърланд.

Манчестър Сити е седми с 19 точки, Съндърланд остава в зоната на изпадащите, но вече има 7 точки на 19-а позиция.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи